içinde , , , ,

JPMorgan, Web3’e Yönelik Önemli Adımlar Atmaya Başladı!

Wall Street devi JPMorgan, Web3 odaklı bir pozisyona yeni çalışan alımı duyurusu yaparak kriptoyla ilişkilerinin güçlendiği gösterdi.

Pozisyona getirilen kişi; müşterilerin Web3, Crypto, Fintech ve metaverse alanındaki ödeme ihtiyaçlarını anlamaya odaklanacak. Ayrıca bu kişi, bankaların rekabetçi ortamını anlayacak ve JPMorgan’ın ödeme departmanını rekabet edebilecek şekilde konumlandırılmasında yardımcı olacak.

Banka, Geleneksel Yapısını Koruyacak

LinkedIn verilerine göre JPMorgan’ın yeni kripto pozisyonu, çoğu en az lisans derecesine sahip 46 başvuru aldı. Beş veya daha fazla yıllık finansal hizmetler deneyimine ek olarak, başvuru sahiplerinin kriptoya derin bir ilgi duymaları ve bu alanda beceri kazanma arzusuna sahip olmaları gerekiyor. Kripto ve Web3, bankanın 200 yılı aşkın varlığında nispeten yeni bir deneyim olduğu için önemli derecede bir kripto geçmişine gerek yoktur. Yazılım, elektrik mühendisliği veya finansal teknoloji endüstrilerinde deneyime sahip adaylar tercih edilecektir.

Kripto,

Banka, temel bankacılık ilkelerini ve ürünlerini Web3 ekosistemine dahil etmeye odaklanıyor. Blockchain teknolojisinin hızını ve rahatlığını geleneksel finansal ürün ve hizmetlere taşımak istiyor.

JPMorgan, bu yılın başlarında Decentraland’in sanal bir banka şubesine 12 milyar dolar harcamıştı. Banka, metaverse emlak piyasasının; kredi, ipotek ve kira sözleşmeleri de dahil olmak üzere ilgili tüm konularda gelişeceğini öngörüyor.

Kripto Kursları Veren Üniversiteler

Kripto ile ilgili iş ilanları 2022 itibarıyla patladı. Bu yılın Mayıs ayında LinkedIn, kriptoyla ilgili işlere yönelik reklamların %73 oranında arttığını bildirdi.

 

Bununla birlikte bazı kurumlar, blok zinciri ve kripto para teknolojileri ile ilgili kurslar sunmaya başladı. Dersleri veren kurumlar arasında Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü, California Berkeley Üniversitesi, Zürih Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Hong Kong Politeknik Üniversitesi, Londra Üniversitesi Akademisi, Tsinghua Üniversitesi, Hong Kong Çin Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi bulunmaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Sui

Sui: Parallel Agreement Nedir?

Yeni Finans Platformu Redbelly Network Nedir?