in , ,

JPMorgan, Decentraland’da!

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, Decentraland’da bir sanal satış noktası açarak metaverse’e katılan dünyanın ilk bankası oldu.

Amerika’nın en büyük bankası olan JPMorgan Chase, metaverse için önemli adımlar attı. 368,78 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük bankası, Decentraland’ın blockchain tabanlı 3D sanal dünyasında resmi olarak bir ofis açtı.

Onyx Lounge olarak adlandırılan ofis, JPMorgan’ın müşterilerine Ethereum tabanlı hizmetler sunuyor. Detayları yayınlanan raporda belirtilmiş.

Bankanın kripto ve metaverse başkanı Christine Moy’a göre, JPMorgan’ın girişimi, müşterilerin metaverse’e  artan ilgisine doğrudan bir yanıttır. Bankanın raporu, yeni teknolojinin getirdiği tüm gereksiz “gürültü” olmadan müşterileri metaverse hakkında aydınlatıyor. Moy, sanal alanda müşterilerin yaşamlarını iyileştirmede büyük bir potansiyel olduğunu belirtiyor.

JPMorgan Metaverse’de Ofis Açtı

JPMorgan, dünyada metaverse’e giren ilk banka olarak tarih yazıyor. Yeni teknolojiye dalan diğer şirketler arasında, yakın zamanda Decentraland’da bir mağaza açan elektronik devi Samsung yer alıyor. Barbados, ilk büyükelçiliğini Decentraland’da açtı. Ada ülkesi ayrıca metaverse platformları Somnium Space ve Super World ile anlaşmalar imzaladı.

metaverse
The Sandbox

Dahası, firmalar arasında McDonald’s ve en iyi Çinli teknoloji şirketleri Tencent ve Huawei’nin de bulunduğu metaverse ticari markaları için agresif bir şekilde başvuruda bulunuyor.

Hızla ilgi çeken diğer büyük Web3 metaverse platformları arasında The Sandbox ve Cryptovoxels yer alıyor. İlki, Adidas, çoklu oyun platformları ve hatta ünlü rap sanatçısı Snoop Dogg ile kayda değer ortaklıklar kurdu.

JPMorgan’ın raporu, metaverse’in mümkün kıldığı çok sayıda iş fırsatını kapsıyor. Metaverse, sanal toplantılar, çevrimiçi ticaret, sürükleyici oyun ve dijital para birimleri dahil olmak üzere gelişmekte olan çevrimiçi teknolojiler için bir alan olduğundan, fırsatlar mümkün kılınmıştır.

Metaverse’in Geleceği

Örneğin JPMorgan, metaverse içindeki bir arsa parselinin ortalama fiyatının hızlı bir şekilde zirveye ulaştığına dikkat çekiyor. Sanal gayrimenkul fiyatları, 2021’in ikinci yarısında Haziran’da ortalama 6.000 dolardan Aralık’ta 12.000 dolara çıkarak neredeyse iki katına çıktı.

RTFKT

JPMorgan, fiziksel dünyadaki çoğu işletmenin metaverse’ten yararlandığı bir gelecek öngörüyor. Bunlar arasında kira sözleşmeleri, ipotek ve kredi bulunmaktadır. Ve eğlence sağlayıcıları ve RTFKT gibi uygulamalarla JPMorgan, sanal alanın gelecekteki karlılığından oldukça emin. RTFKT, geçen yıl önde gelen ayakkabı markası Nike tarafından satın alınan metaverse moda evidir.

JPMorgan, reklamın bir başka önemli yatırım olduğunu belirtiyor. Banka, Metaverse’de promosyon yapmanın 2027 yılına kadar 18.41 milyar doların üzerinde olabileceğini tahmin ediyor. Bunu destekleyen Gartner raporu, 2026 yılına kadar metaverse’de yüzde 25’lik küresel hoşgörü öngörmektedir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Teknik Analizleri I 16.02.2022

ripple,XRP

Coinbase Büyüyor