içinde

Johnny Depp NFT’leri Yükselişte

Johnny Depp’in OpenSea’deki NFT koleksiyonu, “arkadaşlar ve kahramanlar” olarak adlandırdığı figürlerden oluşuyor. Koleksiyon, aktörün eski eşi Amber Heard’le olan davayı kazanmasının ardından yükselişe geçti.

Televizyonlarda yayınlanan davadan önce koleksiyon, taban fiyatının 1,64 ETH ile zirveye ulaştığı 11 Mart’tan bu yana pek ilgi görmemişti. O sırada Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre 2.664 dolardan işlem görüyordu. Koleksiyon ilk olarak ocak ayında 0,70 ETH başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülmüştü.

OpenSea’de Ethereum olarak mint’lenen koleksiyonun ismi “Gerçeklerden Korkma” anlamına gelen “Never Fear Truth”. Projenin orijinal olduğu geçen ay MakersPlace tarafından doğrulandı. Koleksiyonda Heath Ledger, Tim Burton, River Phoenix, Elizabeth Taylor, Al Pacino ve Hunter S. Thompson önemli isimler yer alıyor. Eserlerin 607’si ise Depp’in kendisini içeriyor.

Johnny, koleksiyonunda iyi tanıdığı ve ona ilham veren insanlara odaklandı. Her görsel, kişilerin Johnny’nin gözlerindeki karakterlerinin samimi bir yansımasıdır; kendilerini ona nasıl açıkladıklarının bir tasviridir.

Non-fungible token’lar (NFT’ler), dijital ve bazen fiziksel içeriklerin sahiplik kanıtını sağlayan kriptografik olarak benzersiz token’lardır. OpenSea’ye göre, her “Never Fear Truth” NFT’si, yaratıcı bir topluluğun üyesi olmayı temsil ediyor.

Depp, NFT pazarına giren ilk ünlü değil. Aralık ayında, rap sanatçısı Ice-T, Niftify ile bir NFT koleksiyonu piyasaya sürmüştü. Ice-T’nin 1992 albümü “Body Count”, polis vahşetinden bıkmış bir karakterin bakış açısından yazılan protesto şarkısı “Cop Killer” nedeniyle ulusal çapta tartışma yaratmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

STEPN Uygulamasını Kullanmaya Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

FED, Kripto Para Regülasyonu Hakkında Açıklama Yaptı