in , ,

Joe Biden’ın Vergi Açıklaması Sonrası Bitcoin 50,000 USD’nin Altına Düştü

Joe Biden’ın sermaye kazancı vergilerini arttırmak için yeni bir yasayı geçirmeye hazır oldukları beklentisinin ardından piyasada bir panik atağı oluştu. Bitcoin uzun bir aradan sonra 50,000 USD’nin altını gördü.

Dün ve bugün piyasalar için zor geçiyor. Genel anlamda kırmızıların hakim olduğu piyasada panik havası esiyor. Bunun birincil nedeni ABD’deki kripto para regülasyonlarını sıklaştırmayı hedefleyen açıklamalarıyla gündeme düşen Joe Biden. Sermaye kazancı vergilerini arttırmak için kongreye bir teklif sunabileceği öngörülüyor.

Birincil neden, ABD’deki kripto düzenlemelerini sıkılaştırmakla ilgilenen ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazancı vergilerini artırmak için Kongre’ye bir teklif sunmaya hazır olabileceği söylentisi gibi görünüyor.

Bloomberg’in haberine göre, söylentiler şu anda ödemek zorunda olunan verginin neredeyse iki katı oranına çıktığı yönünde. Söylentiye göre, oran yatırımcıların şu anda ödemek zorunda oldukları oranın neredeyse iki katına çıkacak.

Daha Fazla Vergi Söylentilerinin Ardından Piyasalar Çöktü

Söylentilere göre yasa teklifi, bir yıldan kısa bir süre içinde 1 milyon dolardan fazla kazananlar ve aynı süre boyunca varlıklarını elinde tutanlar için geçerli. Yani kripto para terminolojisine göre konuşursak bu teklif balinalar için geçerli.

Bitcoin

Federal yasaya ek olarak, “Biden Vergisi” lakaplı bir planda, yatırımcılar ayrıca her eyaletin yasalarına göre öngörülen yatırım geliri ve diğer ücretler için mevcut bir ek vergi ödemek zorunda kalacaklar. Bloomberg, New York ve California’daki milyoner yatırımcıların en kötü etkilenen yatırımcılar olması bekleniyor. Düşüşün altına mantığa baktığımızda, balina yatırımcı grubunun bu vergiyi ödemekten kaçınmak için mümkün olduğunca çabuk pozisyonlarını kapattığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Ana Desteği Test Ediyor

Bitcoin haberleri olumsuz bir hava estirdi. Güne 53,825USD civarında başlayan Bitcoin 55,500 USD’ye dokunarak daha yükseğe çıkmaya çalıştı. Ancak Coinbase’deli bir dizi büyük piyasa satışları ve haberleri takip eden genel panik havası piyasaların 50 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesine ve Bitcoin fiyatının 50,000 USD desteğinin altına düşmesine sebep oldu.

Eğer bu düşüş devam edecek olursa bir sonraki destek seviyeleri sırasıyla 47,000 USD ve 45,000 USD olarak görünüyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

Bitcoin Ortalama İşlem Ücreti Rekor Kırdı !

Bitcoin

Bitcoin vs Altın Tartışması: Michael Saylor & Frank Giustra