içinde , ,

Jerome Powell, FED Başkanlığına Yeniden Aday Gösterildi

Beyaz Saray’da düzenlenen son basın toplantısında Jerome Powell, Joe Biden tarafından Fed Başkanlığına tekrar aday gösterildi.

Şu anki Fed Başkan’ı Jerome Powell, ABD Başkan’ı Joe Biden tarafından göreve aday gösterildi. Ayrıca Başkan Yardımcılığına Lael Brainard’ı aday gösterildi. Görev süresi Şubat 2022’de sona erecek olan Powell, göreve Şubat 2018’de başlamıştı.

Jerome Powell, Fed
Jerome Powell

Jerome Powell’ın tekrar Fed Başkanlığına aday gösterilmesinden sonra piyasalar bu adaylığı fiyatladı. Nedeni gelecek yıl beklenen faiz artışı ve bunun yanında varlık alım programının azaltılmasına devam edilmesi tahminleri.

Dün gece saatlerinde yapılan basın toplantısında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Federal Rezerv Jerome Powell’ı bu göreve yeniden atadı. Bu, Powell’ın Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu Başkanı olarak ikinci dönemi olacak. Başkan Biden ayrıca dijital dolar hakkında konuşan Dr. Lael Brainard’ı Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi.

Biden; Powell ve Brainard’ın bu zorlu ekonomik dönemde iyi ve istikrarlı liderlik ettiklerini ve Fed’in bağımsız olduğunu kanıtladıklarını yorumlarına ekledi.

Powell Yönetiminde Kriptoparaların Geleceği

Powell yönetiminde Fed, kriptoparalar hakkında, Çin’in aksine acımasız bir tutum sergilemedi. Ancak regüle etmek istediği aşikâr.

Jerome Powell, Fed
Federal Reserves

Powell, daha önce kripto piyasası hakkında yorumlarda bulunmuş ve konu hakkında ne sert eleştirilerde bulunmuş ne de destekleyici konuşmalar yapmıştı. Mevcut yasalara uygun olması, varlık sınıfı söz konusu olduğunda dikkatli olunması gerektiğini dile getirmişti.

Basın toplantısında hem Powell hem de Brainard CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) hakkında temkinli açıklamalarda bulundu, kripto yasağının gerekli olmadığını ancak regülasyonun zorunluluk olduğuna inandıklarını ve stablecoin’ler hakkında bazı endişeler beslediklerini belirttiler.

2022 yılında hem finansal piyasalarda hem kripto dünyasında Fed’in etkilerini ve bizi neler beklediğini hep birlikte göreceğiz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Dogecoin, DOGE

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 23 Kasım 2021

kriptopara

MyNeighborAlice (ALICE) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 23 Kasım 2021