içinde

Jack Dorsey’in 2,9 Milyon Dolara Satılan Tweet NFT’si Şu Anda 29 Dolarlık Teklife Sahip!

Nisan 2022’de, İran doğumlu kripto girişimcisi Sina Estavi’nin eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweet’inin NFT’sini 50 milyon dolara satmak istediğini öğrenmiştik.

Kripto girişimcisi Estavi, bunun yarısının hayır kurumlarına gideceğini ve diğer yarısının blokzinciri girişimlerini büyütmek için kullanılacağını söylemişti. Estavi, Jack Dorsey’in tweet NFT’sini 2021’de 2.9 milyon dolara satın aldı ve Dorsey tüm fonları hayır kurumlarına bağışladı.

Mayıs 2022’de Estavi’nin NFT’yi yeniden satma girişimi, yaklaşık 7.000 dolarlık teklifler alıyordu. Bu değer daha sonra 30.000 dolara yükselse de, en yüksek teklif ile 50 milyon dolarlık talep arasındaki fark hala çok büyüktü.

Bu değerin düşmeye devam ettiği görülmektedir. Nisan ayında OpenSea’de 30.000 dolar teklif alan NFT, şu anda 29 dolar değerinde olan 0,0166 ETH ile satın alma teklifine sahip ve bu teklif en yüksek satın alma teklifidir.

Estavi’nin bu girişimden sonra dersini almış olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak girişimci kısa süre önce Twitter’ı satın aldıktan sonra Elon Musk’ın ilk tweet’ini satın almak için 44 milyon dolarlık bir teklif daha yaptı. Fakat Elon Musk’ın Twitter anlaşmasının ne olacağı henüz belirsiz.

Sina Estavi son zamanlarda en sağlam finansal kararları vermedi. Estavi’nin kripto girişimleri Bridge Oracle ve CryptoLand, geçen yıl İran’da “ekonomik sistemi bozmak” suçlamasıyla tutuklanmasından sonra çok mücadele etti. Dokuz ay boyunca gözaltında tutuldu ve şimdi kripto para biriminin halk arasında güven kazanmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Binance, Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi

Ethereum Ropsten Testnet’inin Proof-of-Stake’e Geçişi Gerçekleşti!