içinde ,

Jack Dorsey ve Jay-Z Bitcoin Academy’i Başlatacak

Amerikalı iş adamı Jack Dorsey, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama da Hip-hop devi Jay-Z ile Bitcoin Academy’i başlatmak için bir araya geldiklerini duyurdu. Gerçekleşmesi beklenen finansal eğitim programı, Brooklyn’de yaşayan bazı hanelere özel ve ücretsiz olacak.

Bitcoin Academy (Bitcoin Akademisi), ekonomik olarak şimdi ve gelecekte çok önemli olacağı düşünülen Bitcoin’e odaklanarak mali durumlarını nasıl yönetecekleri konusunda katılımcılara eğitim vermeyi, toplumu bilgi ile güçlendirmeyi hedefliyor.

Jack Dorsey, sınırlandırılması güç olan dijital varlığın güçlü araçları insanlar için daha erişilebilir hale getirdiğini kanıtlamak amacıyla bu programı başlattı. Shawn Corey Carter, daha yaygın bilinen ismiyle Jay-Z ise kripto para biriminin Afrika, Orta ve Güney Amerika’da birçok kişi için kritik bir araç haline geldiğini gördükten sonra bu eğitim programının bir parçası olmak ve Bitcoin hakkında eğitim vermek istedi.

Uzun süredir iş ortaklığı sürdürdüğü bilinen Dorsey ve Jay-Z Bitcoin akademi için ortak heyecanı paylaşıyor. Bitcoin alanına ilgisiyle bilinen Dorsey, kripto para biriminin bankaların yerini alacağını ve gelişmekte olan dünyaya ekonomik fırsatlar getireceğini düşünüyor. Jay-Z’nin ise NFT pazar yeri olan OpenSea ve bir dizi web3 devini destekleyen blok zinciri start-up Alchemy’ye yatırım yaptığı biliniyor. Bitcoin Academy’nin hem yüz yüze hem de çevrimiçi (online) olarak Haziran ve Eylül arasını kapsayan dönemde yapılması planlanıyor.

Akademi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ziyaret edebilirsiniz: The Bitcoin Academy

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Radio Caca (RACA), Coinbase Wallet Entegrasyonu Gerçekleşti!

Ethereum (ETH)’daki Hareket Neye İşaret Olabilir?