in ,

Jack Dorsey Ethereum Almayı Hala Reddediyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya platformunun Ethereum tabanlı değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile faaliyetlerine rağmen Ethereum (ETH) satın alma fikrini bir kez daha reddetti.

Çarşamba günü,Twitter, dijital olarak tahsil edilebilir tokenları basmak için Ethereum blokzinciri ağını kullanan büyük bir NFT platformu olan Rarible aracılığıyla bir hediye duyurdu.

Ancak Twitter, Bitcoin‘den (BTC) sonra en değerli ikinci kripto para biriminin temeli olan Ethereum’da 140 NFT yayınlamasına rağmen, Dorsey görünüşe göre yalnızca Bitcoin’e sadık kalıyor.

NFT haberlerinin ardından Twitter kullanıcısı Packanimal, Dorsey’in Ether’e yatırım yapmasının “sadece an meselesi” olduğunu söylemesine cevaben CEO’nun basitçe “Hayır” yanıtını verdiğini öne sürdü.

Ethereum

Kripto topluluğu daha sonra Dorsey’in iki harfli Ethereum alımına tepki gösterdi ve Cinneanhaim Ventures’tan Adam Cochran Twitter CEO’sunu “hala bir BTC maximalisti olduğu için eleştirirken Twitter Rarible’da Ethereum tabanlı NFT’leri yazdırdı.

Cochran, “Bu seviyedeki zihinsel jimnastikle, bu yıl Tokyo’daki 2021 Olimpiyatları’nda ABD’yi temsil etmeyeceğine şaşırdım,” diye ekledi.

Aynı zamanda kripto dostu dijital ödeme firması Square’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Dorsey, daha önce sadece Bitcoin’e olan bağlılığını ifade ederek 2019 tweet’inde “Sadece Bitcoin’im var” dedi. Haziran başındaki Bitcoin 2021 konferansında “Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştiriyor. Dünyanın her yerindeki insanlar için bundan daha fazla olanak sağlayan bir şey olduğunu düşünmüyorum.” demişti.

Ethereum

Erken bir Bitcoin yatırımcısı olan Dorsey, Bitcoin’in en az 2018’den beri internetin tek para birimi olacağını defalarca savundu. Daha önce, 2019’da yalnızca Bitcoin‘e yatırım yaptığını iddia ederek Ether gibi altcoinlere geçmeyi reddetmişti.

Dorsey’in sözleri, en büyük Bitcoin’cilerden bazılarının Ether’in sonunda Bitcoin’i dünyanın en büyük kripto para birimi haline getirebileceğini kabul etmesiyle geldi. Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Perşembe günü Ether’in “bir gün en büyük kripto para birimi” olabileceğini tahmin etti.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

CoinMarketCap

CoinMarketCap, Uniswap Entegrasyonu İle Token Swap Özelliği Getiriyor

Bitcoin

Bitcoin 2018’den Bu Yana En Kötü Çeyreğini Kapattı