içinde

Jack Dorsey, Bitcoin Yasal Savunma Fonunu Duyurdu

Jack Dorsey, Satoshi Nakamoto ile savaşmak için Bitcoin Yasal Savunma Fonunu duyurdu.

Twitter’ın kurucusu ve Block’un CEO’su Jack Dorsey, Dr. Craig Wright’ın hızla ilerleyen yasal kampanyasına yanıt olarak bir ‘Bitcoin Yasal Savunma Fonu’ kuruyor.

Teklif, Jack Dorsey, Chaincode Labs’den Alex Morcos ve görünüşe göre Fonun üç yönetim kurulu üyesi olan blockchain akademisyeni Profesör Martin White tarafından Bitcoin geliştirici fonuna sunuldu. Bitcoin’i savunmak için bir fon olduğunu iddia etse de, teklifin ifadesi, Dorsey’in savaşmak istediği tek bir tür yasal savaş olduğunu ortaya koyuyor: BTC’yi koruyanlar:

“Bitcoin Yasal Savunma Fonu, yazılım geliştiricilerini aktif olarak Bitcoin ve Lightning Network, Bitcoin gizlilik protokolleri ve benzerleri gibi ilgili projeleri geliştirmekten caydıran yasal baş ağrılarını en aza indirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.”

Duyuru, Dr. Wright’ın (Tulip Trading aracılığıyla başlattığı) çığır açan yasal savaşını, mahkemelerin, Bitcoin geliştiricilerinin, Fon’un “savunması” için ilk hedef olarak blockchain’i geliştirmeye ve sürdürmeye güvenenlere vekalet görevi borçları olduğunu kabul etmesini sağlıyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Teklif, Jack Dorsey’in özellikle Bitcoin ve Dr. Craig Wright’a karşı muhalefet modeliyle uyumludur. Fonun kuruluşu, Twitter kurucusunun daha önce Crypto Open Patent Alliance (COPA) kurmasını yansıtıyor. COPA başlangıçta Dorsey tarafından nedenden bağımsız bir patent karşıtı dava grubu olarak satıldı, ancak neredeyse bir yıl önce kurulmasından bu yana, sözde İttifak, Dr. Wright’ın Bitcoin teknik belgesine yönelik iddiasına karşı çıkmaktan başka bir şey yapmadı. İttifak üyeliği, neredeyse yalnızca BTC’nin en kötü şöhretli savunucularından ve Dr. Wright’ın açık sözlü eleştirmenlerinden oluşur.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin MGM’deki kararı P2P yazılımının dağıtımcılarını, kullanıcılarının telif hakkı ihlalinden doğrudan sorumlu bulan Studios, Inc. v. Grokster. Mahkemeler, blockchain geliştiricilerinin kullanıcılarına bu tür görevleri borçlu olduğunu bulmakta yetersiz kalsa bile, blockchain geliştiricilerini kendilerine güvenen insanlara karşı sorumlu tutmak için kullanılabilecek başka yollar da var. Örneğin, yasa, bir suça ortak olarak cezai sorumlu tutulabileceği gibi, doğrudan doğruya işlememiş olsalar bile, yasal yanlışların işlenmesine erişim sağlamaktan hukuken sorumlu bir taraf bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bank of America: Solana, Kripto’nun ”Visa”sı Olabilir

CheersLand, IGO’lar için Yeni Tier Sistemini Duyurdu