içinde ,

iStep Nedir?

Kommunitas, Priority IKO çerçevesinde iStep IKO’sunu duyurdu. Son stake tarihi 16 Mayıs TSİ 06:00. IKO başlangıç tarihi ise 16 Mayıs TSİ 12:00. 

IKO detayları için: Medium – Kommunitas

iStep Nedir?

iStep, BSC ekosisteminde inşa edilmiş, FameFi ve SocialFi öğelerini birleştiren bir move-to-earn projesidir. Projenin amacı kullanıcıları hareket etmeye teşvik ederek, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesini ve sürdürmesini sağlamak. iStep sayesinde kullanıcıları hareket ederken, spor yaparken gelir elde edebilirler.

Nasıl Başlanılır?

 • ISTEP uygulamasını telefonunuza indirin
 • ISTEP üyeliğinizi oluşturun
 • Cüzdanınızı oluşturun
 • BNB’lerinizi uygulama içindeki cüzdanınıza transfer edin
 • “Sneaker” satın alın

Uygulama İçerisibde Yer Alan Modlar

Solo Mod

Bir Sneaker NFT’sine sahip olduğunuzda artık hareket ederek ödüller almaya başlayabilirsiniz. Sneaker NFT’lerinini “Stamina”sı bulunmaktadır. 5 dakika hareket ettikten sonra 1 Stamina eksilecektir. Hareket etmeye başlamadan önce Sneaker NFT’nizin Stamina’sı olduğuna emin olun. Aksi halde hareketinizi için ödüllendiriemezsiniz.

 • Sneaker türü: Her Sneaker farklı miktarda ISTEP elde etmenize yardımcı olacaktır.
 • Sneaker’ın verimliliği: Sneaker’ın verimliliği ne kadar yüksekse, dakika başına dakika başına daha fazla ISTEP kazanırısınız.
 • Hareket hızı: Kullanıcılar, ödüllerini maksimize edebilmek için sahip oldukları Sneaker NFT’lerinin ideal hızında hareket etmelidir. Bu aralığın dışına çıkarsanız, ödülünüzün %90’ına kadar kaybedebilirsiniz.

Marathon Mod

Bu modda oyuncular düzenlenen koşu yarışlarına katılabilecekler. Bu yarışlara kayıt ücreti henüz belirlenmedi. Maratonu belirlenen zaman çerçevesi içinde tamamlayamayan katılımcıların ücretleri bir araya getirilecek ve Liderlik Tablosu ödüllerine dahil edilecektir.

 • Liderlik tablosu: Maraton katılımcıları puanlar kullanılarak sıralanır. Puanlar, kullanıcıların koşu hızına ve Sneaker’ının Niteliklerine göre hesaplanır.

Team Mod

Bu mod sayesinde oyuncular bir davet bağlantısı aracılığıyla arkadaşlarıyla birlikte hareket etmeyi seçebilirler. Takım modu, yalnızca sosyal bağlantınızı artırmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda egzersiz yapma motivasyonunuzu da artıracaktır.

Minigames and Challenges Modu

Kullanıcılar, Challenge modunda haftalık ve aylık challenge’lara katılabilir.

Kulüp ve Takım Turnuvaları

Kullanıcılar, Aktivasyon Kodunu paylaşarak birikmiş puan veya Madalya kazanma şansına sahiptir. Kullanıcılar belirli bir puan seviyesine ulaştıktan sonra lider olma ve kendi kulüplerini ve grup challenge’larını oluşturma hakkına sahip olabilir. Takımlar ise Takım Turnuvası bölümünde birbirleriyle yarışabilirler. Sıralama, katılımcı sayılarına ve belirli bir süre boyunca biriken toplam kilometreye göre hesaplanır.

Sneaker NFT Sistemi

Sneaker İstaistikleri

Luck (Şans)

Luck (Şans) değeriniz, hareket ederken token kazanma (token drop) oranınızı belirler.

Örnek olarak: Sneaker NFT’niz 10 Luck’a sahipse, Sneaker 1 Stamina tüketirken 1 ISTEP token kazanma şansınız %10’dur. Ancak Sneaker NFT’niz 150 Luck’a sahipse, Sneaker 1 Stamina tüketirken 1 ISTEP kazanma şansınız %150’dir.

Efficiency (Verimlilik)

Solo Modda Efficiency (Verimlilik), ISTEP kazanmanızda rol oynar. Daha yüksek bir Verimlilik Niteliğine sahip olmak, harcanan Stamina başına daha iyi ISTEP kazançları sağlar.

 • Dayanıklılık < 90/100, Sneaker Verimliliği %90’a düşer
 • Dayanıklılık < 50/100, Sneaker Verimliliği %10’a düşer
 • Dayanıklılık = 0, ardından Sneaker Verimliliği 0’a düşer

Durability (Dayanıklılık)

Kullanılan her günün ardında Sneaker’dan 5 dayanıklılık puanı düşecektir. Sneaker’ın Stamina istatistiği yüksekse daha az düşebilir. Durability sınırı 100/100’dür. Kullanıcı hareket ettikçe Durability (Dayanıklılık) azalacaktır.

Sneaker’ın seviyesi veya kalitesi ne kadar yüksek olursa, onarım maliyeti de o kadar yüksek olur.

Sneaker Çeşitleri

Her biri her kullanıcının özel fitness düzeyine göre tasarlanmış 4 ana spor ayakkabı türü vardır.

 • Default: 7 günlük deneme süreci için. İdeal hız 4-10km/h
 • Walking: İdeal hız 1-6km/h
 • Jogging: İdeal hız 4-10km/h
 • Running: İdeal hız 8-20km/h

Sneaker Nadirliği

ISTEP’in beş farklı Sneaker çeşidi bulunmaktadır. Bir Sneaker oluşturulduğunda her bir niteliğin değeri, Sneaker’ın kalitesine bağlı olarak minimum ve maksimum değerler aralığından rastgele seçilir. Bu nedenle, yüksek kaliteli spor ayakkabılar bile tamamen farklı özelliklere sahip olabilir.

Sneaker Seviyesi

Kullanıcılar, Sneaker’ların seviyesini yükseltmek için ISTEP kullanabilir, seviye atlayan her Sneaker, Sneaker’ın nadirliğine bağlı olarak istatistiklerini artırabilir.

Mystery Box

Common, Epic veLegendary olmak üzere 3 Mystery Box olacak. Her Mystery Box kullanıcılara rastgele 3 Sneakerdan birini verecektir. Original, Training ve Running

ISTEP Token Kullanım Alanları

Toplam arzı 300.000.000 ISTEP

 • NFT satın alma
 • Mint ücreti ödeme
 • NFT’lerinizi yükseltirken (upgrade ederken) ücret ödeme
 • NFT’nizin seviyesini yükseltiken ücret ödeme
 • Ücret Özelleştirme
 • Challenge ve Özel Etkinlik ücreti ödeme

Tokenomi

Yol Haritası

Partnerler

Resmi Linkler

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Binance

Changpeng Zhao: Terra Fork Değer Yaratmaz

Kripto,

Küresel Düzenleyiciler, Kripto İçin Ortak Bir Kuruluş Başlatacak!