in , ,

İşte Cardano İçin Yeni Proje: Algoritma Tabanlı Stablecoin

Ethereum kurucularından olan ve aynı zamanda Cardano kurucusu Charles Hoskinson algoritmayı temele alan stablecoin projesinin müjdesini verdi. Ancak geçtiğimiz günlerde olumsuz şekilde sonuçlanan bazı olaylardan ötürü bu müjde olumsuz etkilenmekte.

Verdiği müjdede “oldukça iyi bir algoritma tabanlı stable coin” sinyalini veren Cardano kurucusu Hoskinson, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlayacaklarını açıkladı. Bu projenin aslında Bitshares projesinin başlatıldığı günlerden beri aklında olduğunu açıklayan Hoskinson, ancak bunun bitirilmeyen bir iş olarak kaldığını söyledi. Söz konu kriptoparanın adı ise paylaşılmadı.

Attığı tweette şu sözleri söyledi:

“Önümüzdeki birkaç hafta içinde çıkacak gerçekten harika bir algoritma temelli stablecoin kağıdımız mevcut. Bitshares günlerinden bitmemiş bir iş”

Geçtiğimiz günlerde olumsuz sonuçlanan benzer proje ise TITAN. Tanınmış milyarder Mark Cuban’in de yatırım yaptığı TITAN kısa süre içerisinde popülerlik kazanmıştı. Devamında ise değerini saatler içinde kaybetti. TITAN’in ünlenmesinin sebebi ise algoritma tabanlı bir stablecoin olması ve kullanıcılarına yüksek miktarlarda yıllık getiri faizi sunmasıydı. Mark Cuban’in bu projeden kaybının milyonlarca dolar olabileceği düşünülüyor.

TITAN bununla beraber Polygon ağında görülen ilk büyük rug pull olarak biliniyor.

  • En çok popüler olan stablecoin’leri öğrenmek için tıklayınız.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Ethereum Londra Hardforku 24 Hazirandan İtibaren Test Ağında Yayınlanıyor

Solana

Solana Ekosistemi Haberleri 19.06.2021