in , ,

İstanbul Başakşehir F.K. Fan Token Nedir? $IBFK Token Nasıl Satın Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İstanbul futbol takımlarından İstanbul Başakşehir’in fan token’ını inceliyoruz. 

1990 yılında dönemin İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından kurulan ve 2014 yılının Haziran ayına kadar Istanbul Büyükşehir Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren kulüp, 4 Haziran 2014 tarihinde belediye bünyesinden ayrılıp faaliyetlerine futbol kulübü olarak devam etme kararı aldı. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen $IBFK token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. $IBFK token, 10 Aralık 2021 tarihinde Socios borsasında listelenmiştir. $IBFK, bir fan token olarak taraftarlar ve kulüp arasında köprü oluşturur. Taraftarların kulüp üzerinde söz sahibi olmasını, kulübün de prestijini artırmasını vadeder. Socios.com ve $IBFK arasındaki anlaşma futbol A takım ile birlikte E-spor takımını da kapsamaktadır. 

Süper Lig’de bulunuyor olması ve maç performansı, $IBFK token’ın fiyatını da etkiliyor. $IBFK fan token, 23 Mart 2021’de 7,36 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştır. İstanbul Başakşehir fan token fiyatı bugün 1,57 dolardan fiyatlanıyor. 24 saatlik işlem hacmi 224,941 dolar olan token’ın dolaşımda 762,595 arzı bulunuyor. $IBFK fan token Chiliz ve Gate.io borsalarında listeleniyor. 

Kullanım Alanları Nelerdir? 

$IBFK fan token ile elde edeceğiniz avantajlar şöyledir; 

  • $IBFK fan token’ı kullanabileceğiniz Socios.com platformunda sahip olduğunuz coin kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül coin’leri toplayabilir ve daha fazla $IBFK token sahibi olabilirsiniz. 
  • Platformda bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da $IBFK token kazanabilirsiniz. 
  • İstanbul Başakşehir takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda, platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

$IBFK Token Nasıl Satın Alınır?

$IBFK token satın almak oldukça basit. Token satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar token’ını listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Google Play ya da App Stor üzerinden indirilecek Socios.com mobil uygulaması üzerinden $IBFK token kolayca satın alınabilir. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken telefon numarası, kullanıcı adı ve e-mail adresinizle kayıt olmak. E-mail adresinize gelen maille hesabınızı aktive ettikten sonra uygulamada cüzdanınıza Chiliz ($CHZ) göndermeniz gerekiyor. Socios’tan taraftar token’ler yalnızca CHZ adı verilen kripto para birimi ile alınmaktadır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Trust

Trust Wallet Nasıl Ücretlendirilir?

ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır?