içinde

İşletmelerinizi Büyütürken Kriptopara Varlıklarının Sağlayacağı 5 Avantaj

kriptopara

Girişimciler, işlerini büyütmek için her zaman yeni ve yaratıcı yöntemler ararlar. Kriptopara varlıkları birçok yönüyle girişimcilere bu imkanı sunabilir. 

Kriptoparalar sayesinde geleneksel ödeme yöntemlerine aşina olmayan yeni müşteri kitleleriyle bağlantı kurulabilirken, aynı zamanda uluslararası işlemlerdeki büyük maliyetlerde de tasarruf sağlanabilir. Kriptoparaların işinizi büyütürken size sağlayabileceği bazı avantajları sizin için listeledik.

Ürün ve Hizmetlere Yönelik Ödemeler İçin Verimli Bir Yol

Kriptoparalar, müşterileriniz için ödeme yapmanın verimli ve güvenli bir yoludur. Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) hızlı ve düşük maliyetli işlemler sağlayan en popüler kriptopara birimleri arasında sayılabilir. Üstelik bu kriptopara birimleri deflasyonisttir.

Scam

Yani zamanla daha fazla insan tarafından benimsendikçe değerleri de artacaktır. Bu yönüyle, işletmelerin ödeme yöntemi olarak kriptoparaları benimsemesi, onlara büyümeleri için harika bir fırsat sağlayabilir.

İlaveten kriptoparalar geleneksel ödeme yöntemleriyle karşılaştırıldığında müşterilere çok daha fazla gizlilik sağlar.

Geleneksel Finanstan Daha Az Karmaşık

Kriptoparalar, geleneksel finansa göre daha az karmaşıktır ve likidite yönetimi sorunlarını çözerek işinizi büyütmeye yardımcı olabilir. Geleneksel finanstaki gibi para birimlerini birbirine dönüştürme zahmetiyle uğraşmanıza gerek yoktur. Kriptoparalar, herhangi bir ülke veya bankacılık sisteminden bağımsız olarak merkeziyetsiz bir alternatif para birimi olarak çalışır.

Kriptopara, Bitcoin

Kriptoparalar, şirketlere işlerine yatırım yapmak için fon sağlama ve servet depolamalarına yardımcı olur. Bazı kriptopara birimleri diğerlerinden daha fazla güvenlik sunar. Bunlar, gelecekte varlıklarını etkileyebilecek enflasyon ve diğer ekonomik etkenlerden korumak isteyenler için idealdir.

Kriptoparalar sayesinde devlet müdahalesi veya banka başarısızlıklarının riskini taşımadan para biriktirebilirsiniz. Bu da onları birikim yapmanın yollarını arayan bir işletme açısından harika bir seçenek haline getirir.

Gelişmiş Ödeme Yöntemi

Kriptoparaların gelişmiş ödeme yöntemi işinizi büyütmeye yardımcı olabilir. Eşler arası bir teknoloji olarak kriptoparalar ödeme işlemlerinde bankalara duyulan mecburiyeti ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla işlemler, işleme tabi tutulmak için bankalar veya kredi kartı şirketleri gibi herhangi bir kuruma bel bağlamak zorunda değildir. Bu da işlem ücreti olmadığı anlamına geliyor.

Kriptopara kavramı hala yeni ve uluslararası düzenlemelerle, özellikle vergilendirme hususunda, nasıl evirileceğine dair belirsizlikler mevcut. Bununla birlikte, bu yeni teknolojinin yaygınlaşarak benimsenme ihtimali, bu riski almaya değer kılıyor.

Azaltılmış Hatalar

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında, kriptoparalar güvenilir bir ödeme sistemi olarak kendilerini kanıtlanmıştır. Hataları azaltmada ve güvenli ticari işlemleri teşvik etmede kullanımı, onları ticari büyüme için avantajlı kılar.

kriptopara

Potansiyeli fark edilmeye başlandıkça kriptoparalar daha yaygın hale geliyor. Kriptoparaları benimsemek, bir şirketi rakiplerinden bir adım ileriye taşıyabilecek bir faktör olabilir.

Para Kaynaklarına Kolay Erişim

Kriptoparalar, işletmenize sermayeye kolay erişim imkanı sağlar. Günümüzde birçok şirket kriptoparaları bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Sizin işletmenizin de bu teknolojiyi benimsemesi müşteri tabanınızı genişletmenize ve yeni pazarlara açılmanıza yardımcı olabilir.

Kriptopara

Günlük işlemlerinde kriptopara kullanmak isteyen şirketler için birçok seçenek var. Kripto ödemelerini, ödeme sürecine kolayca entegre etmenizi sağlayan eklentiler sunan Shopify veya Magento gibi e-ticaret platformlarından, perakendecilerin elinde fazla miktarda fiziksel nakit olmadan envanter seviyelerini takip etmelerini sağlayan Square veya Coinbase Commerce gibi satış noktası sistemlerine kadar birçok tercihe yönelik örnek mevcut.

Sonuç Olarak

Netice itibariyle kriptoparaların işletmeler için çeşitli kullanım yolları vardır. Bir yatırım aracı olarak kullanılabildikleri gibi bir şirketten diğerine bankacılık sistemine dahil olmadan ödeme yapmak için de kullanılabilir. Birçok yönüyle kriptoparalar işlerinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Bunun farkında olarak her geçen gün daha fazla şirket kriptoparaları pazarlama stratejilerini eklemeyi düşünüyor.

Kaynak: TheGuardian

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Battle Saga

TrustFi Battle Saga IDO’suna Nasıl Katılınır?

Kriptopara

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021