in ,

Iron Fish Nedir?

Iron Fish

Iron Fish, merkeziyetsiz proof-of-work (PoW) tabanlı, sansüre dayanıklı ve herkesin erişebileceği bir blok zinciri projesidir. Her işlemde güçlü gizlilik garantilerini desteklemek için tasarlanmıştır. 

Iron Fish ekibi, 90’larda SSL/TLS katmanının icadının e-ticaretin önünü açmasına ve sayısız endüstriye fayda sağlamasına benzer şekilde, gizliliğin kullanıcıyı korumak ve kripto para kullanımını genişletmek için temel bir gereklilik olduğuna inanıyorlar.

Iron Fish, Sapling protokolünü yakından takip ederek kullanımı kolay, tamamen özel ödemeleri mümkün kılmak için sıfırdan yeni bir kripto para birimi olacak şekilde tasarlanmıştır. Her hesap, sahibine o hesabın ayrıntıları için salt okunur izin vermek için bir görünüm anahtarıyla donatılmıştır.

Iron Fish

Bu protokolle, önceki tam düğüm kullanılabilirlik modellerine meydan okuyor. Iron Fish ağ katmanı, WebSockets ile WebRTC’yi destekler ve tüm kullanıcıların başka hiçbir kurulum gereksinimi olmadan gerçek bir P2P bağlantısı kurmasını önemsiz hale getirir.

İlk Iron Fish uygulaması, gelecekteki yinelemelerde doğrudan tarayıcıda tam bir düğümü çalıştıracak şekilde genişletilebilecek şekilde oluşturulmuştur. Ve odak noktası, bilgisayarı olan herhangi bir kişinin tam bir düğümü çalıştıracak kadar rahat hissetmesi için giriş engelini azaltmaktır.

Ağ Oluşturma

Diğer bazı ağ katmanları, kullanıcının NAT sorununu çözmek için yönlendiricileri için bağlantı noktası iletmeyi ayarlamasını gerektirse de taşıma katmanı için WebRTC ve WebSockets kombinasyonunu kullanarak uygulama erişilebilirliğe odaklanarak tasarlanmış.

Düğümlerin doğrudan iletişim kurmasına yardımcı olmak için çok sayıda teknik kullanırlar. Başka bir deyişle Iron Fish düğüm uygulaması, bir CLI ortamında veya hatta doğrudan tarayıcının içinde, kutudan çıktığı anda çalışır. Bu, teknik yetenekten bağımsız olarak herkesin Iron Fish’i kullanmasını kolaylaştırır.

Iron Fish’in ağ katmanı şu anda dört farklı dahili mesaj türüne sahiptir:

  • Kimlik: Bir eşin kendisini diğerine tanıtabileceği bir mesaj
  • Sinyal: İki eş arasında gerçek zamanlı bir iletişim (RTC) oturumunu işaret etmek için kullanılan bir mesaj
  • Eş Listesi: Bu düğümün şu anda bağlı olduğu eşlerin listesini içeren bir mesaj
  • İstek Karşılanamıyor: Bir sorun oluştuğunda bir hata mesajı

Depolama

Iron Fish uygulaması, LevelUp’a dayalı veri depoları ve veri tabanı erişimi için genel bir soyutlama katmanına sahiptir. Bu soyutlama katmanı, temel alınan veri tabanının belirli uygulamalarıyla ilgilenir.

Iron Fish

Hem tarayıcıda hem de NodeJS ortamında kullanılabilen genel bir katman sunarak basit bir veri deposundan bağımsız API sunar.

Madencilik

Iron Fish blok zinciri algoritması, önceki blokların çok hızlı veya çok yavaş geldiği gözlemlenirse madencilik zorluğunu artırarak veya azaltarak 60 saniyelik ortalama blok sürelerine ulaşmak için madencilik zorluğunu dinamik olarak ayarlar.

Iron Fish’in “Hashing Algoritmasının” özellikleri, lansman tarihine yakın bir zamanda açıklanacak.

Iron Fish gizlilik ve erişilebilirlikten ödün vermeyen bir kripto para birimi yaratmayı amaçlıyor. Proje bunu gizliliğin iyilik için kullanılmasını içeren kripto para olarak adlandırıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

kripto

Teknik Analizde En Sık Kullanılan Mum Formasyonları-1

PancakeSwap Lottery Nasıl Oynanır?