in , ,

IOTA, Shimmer’ı Başlatacak

Shimmer, IOTA ekosistemindeki ağ yükseltmelerini hızlandıracak bir hazırlama ağı.

IOTA Vakfı, IOTA ekosistemindeki ağ yükseltmelerini hızlandıracak bir hazırlık ağı olan Shimmer’ın yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Kendi $SMR tokeni ile tamamlanan Shimmer, IOTA ana ağında piyasaya sürülmeden önce akıllı sözleşmeler, DeFi, NFT’ler ve daha pek çok heyecan verici özelliği piyasaya sürecek.

Shimmer, geliştiricilerin çeşitli özellikleri ve yükseltmeleri ana ağda başlatmadan önce teşvik edilmiş bir ortamda test etmelerini sağlayacak. Kurucu ortak Dominik Schiener, Shimmer’ı “IOTA çevresindeki inovasyon oyun alanını güçlendiriyor” olarak nitelendirdi.

$SMR olarak bilinen kendi yerel tokenına sahip olacak olan Shimmer, geliştiricilere ve kullanıcılara, ana ağda yayınlanmadan önce çeşitli özellikleri ve işlevleri test etmeleri için doğru token teşvikleri sunacak. Bunlar, blokzincirinden bağımsız ve Ethereum Sanal Makinesi ile tamamen uyumlu olacak IOTA Akıllı Sözleşmelerinin tanıtımını içerecektir.

IOTA Vakfı ayrıca IOTA 2.0 Protokolü ile tam merkeziyetçilik üzerinde çalışıyor ve bu da Shimmer’da başlayacak. Lidersiz bir fikir birliği algoritmasını tanıtan bu protokol, şu anda genel bir test ağında yayında.

IOTA temel katmanına programlanabilir çok varlıklı bir defter yapmak için tokenizasyon eklenmesi ve parçalama da Shimmer ağında test edilecektir.

Shimmer, IOTA’yı bir DeFi ve NFT Rakibi Yapıyor

Shimmer hazırlık ağının amacı, IOTA ağının daha hızlı ve daha agresif büyümesine izin vermek ve diğer blokzinciri projelerine göre bir avantaj sağlamaktır. Şu anda, kullanıcıların gösterişli ve tam denetlenmiş ürünlerin ana ağda başlatılmasını beklemesi gerekiyor. Bu, kullanıcıları korurken, onlara blokzinciri projelerindeki en son ürünleri ve işlevleri keşfetme fırsatını engeller.

Shimmer, “topluluğuna inovasyonun ön saflarında yer almayı amaçlayan eksiksiz bir uygulama ekosistemi sunacak.”

Feeless işlemleri de ağda başlayacak. Bu, tokenize edilmiş varlıkların ve NFT’lerin basımı ve ticareti için sıfır ücret içerecektir. Parçalanmış akıllı sözleşmeler, geliştiricilerin doğrulayıcılara ödül tanımlamasına izin verecek ve Ethereum’un Solidity, Rust ve Go gibi çeşitli programlama dillerini destekleyecektir.

IOTA kurucu ortağı ve IOTA Vakfı başkanı Dominik, bunun IOTA ekosistemi için önemli bir kilometre taşı olduğunu kaydetti. CNF ile paylaşılan bir basın açıklamasında, Shimmer ağının, Kusama’nın Polkadot için yaptığını IOTA için yapacağını ve “iddialı geliştirme yol haritamız için önemli testler ve kamu doğrulaması sunacağını” belirtti. Ayrıca, IOTA’nın tam merkeziyetçiliğe giden yolunu da hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

“Tokenizasyon, karmaşık çıktı türleri, akıllı sözleşmeler, yeni fikir birliği ve heyecan verici yeni fırsatlar sunar. Bununla birlikte, bu fırsatlar önemli riskler içermez. Shimmer, her yükseltmenin güvenliğini sağlayacaktır. Bu aynı zamanda topluluğumuza yeni merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmada erken erişim sunmamızı sağlar. Shimmer ile IOTA’nın etrafındaki yenilik oyun alanını güçlendiriyoruz.”

Shimmer, $SMR tokenı aracılığıyla tamamen topluluk tarafından yönlendirilecek. Sahipler tokenlerini stake edecek ve yüzde 8 APY kazanacak. Vakıf önümüzdeki üç ay boyunca halka açık token dağıtımına odaklanarak 2022’nin başlarında başlayacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 17 Kasım 2021

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 17 Kasım 2021