in , ,

IOHK’nın Cardano İçin Büyük Planları Var

Cardano blok zinciri geliştiricisi Input Output Hong Kong’un (IOHK) kurucusu Charles Hoskinson, haftasonu Cardano Zirvesi’nde tanınmış markalarla bir dizi ortaklık duyurularında bulundu. Bunlar arasında Hoskinson, dokuz aylık müzakerelerin ardından IOHK’nın bir Fortune 250 şirketi olan ABD merkezli TV ve kablosuz servis sağlayıcısı Dish Network de bulunuyor. Hoskinson, Dish’in telekomünikasyon sektörünü yeniden şekillendimek için Cardano blok zincirini entegre etmek istediğini belirtti.

 

Hoskinson, Cardano’nun Dish müşterilerine 8 milyon dijital kimlik sağlamasına yardımcı olacağını söyledi. Cardano blok zincirinin Dish ile entegrasyonu, şirketin parçalanmış dijital kimlik pazarını daha iyi, daha özel ve güvenli hale getirmek için ele almasına yardımcı olacak bir blok zinciri ile sağlanacak.

Cardano

Ek olarak Dish, havayolları tarafından uygulanan müşteri sadakat programlarının bir benzerini blok zinciri tabanlı bir sadakat programı geliştirmek için ortaklıktan yararlanacak. Hoskinson, blok zinciri kullanımının Dish’in sadakat programının benimsenmesini hızlandırmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

IOHK ayrıca Cardano DeFi uygulamaları için akıllı sözleşmeler oluşturmak ve Cardano zincirini oluşturan geliştiricilere gerçek zamanlı piyasa verileri sağlamak için Chainlink Labs ile stratejik bir iş birliği kurduğunu duyurdu. Veri tabanlarına erişim, Chainlink blok zincirinde müdahalelere karşı korunaklı, yüksek kaliteli veriler sunan merkeziyetsiz Oracle ağları tarafından sağlanacaktır. Bu veri kümeleri, geliştiricilerin seçim sonuçları, spor istatistikleri, kripto fiyat akışları, hava durumu vb. gibi ezoterik veriler sunarak akıllı sözleşmelerin bu verilerden yararlanmasını sağlayacak.

Bir diğer anlaşma, Avustralyalı lüks alkollü içki şirketi Strait Brands, alkol tedarik zincirini Cardano blok zincirine entegre etmek için IOHK ile sözleşme imzaladı. Strait Brands, 2022’nin sonuna kadar beklenen 4 milyon şişe teslim etmesine yardımcı olmak için üretim sürecini Cardano platformunda inşa edecek.

ADA, Cardano

Hoskinson ayrıca, geliştiriciler için lisanslı DApp’lerin küratörlüğünü yapacak olan Cardano’nun merkeziyetsiz uygulama mağazası Plutus’u da tanıttı.

Son olarak, Hoskinson, Afrika’da kripto sektörü için muazzam bir potansiyelden söz etti. Hoskinson’a göre, Afrika kıtasında önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde ABD’deki ve dünyanın diğer bölgelerinden daha üstün olması muhtemel merkeziyetsiz sistemler ve kurumlar geliştirilecek. Afrika’da harekete geçmek için IOHK, yenilikçi blok zinciri projelerini finanse etmek için 6 milyon ABD doları yatırım yapan Afrika merkezli yeni bir fon oluşturdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin

Bitcoin’de Son Durum Nedir? | Bitcoin Teknik Analizi

AVAX

AVAX, XRP ve DYDX Teknik Analizi | 30 Eylül 2021