in ,

Inverse Finance (INV) Nedir? Nasıl Alınır?

Inverse Finance, blockchain akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak bir dizi izinsiz ve merkeziyetsiz finansal ürün geliştiren ve yöneten merkeziyetsiz bir platformdur. 

Inverse Finance, stablecoin getirisini kullanarak Dolar-Maliyet Ortalaması stratejisiyle birlikte herhangi bir tokene pasif kayıpsız yatırım sunan bir protokoldür. 

Inverse Finance Ekibi 

İlk olarak 2020’nin sonlarında Nour Haridy tarafından kurulan protokol, şu anda kripto meraklılarından oluşan bir kolektif olan Inverse DAO tarafından yönetilmektedir.

Inverse Finance Ortakları ve Destekçileri

Inverse Finance ortakları ve destekçileri arasında Code4rena, Hats Finance, DefiMoon ve PeckShield gibi şirketler bulunmaktadır. 

Inverse Finance Nasıl Çalışır? 

Inverse Finance, stablecoin’lerden getiri elde eden ve getiriyi ETH gibi bir hedef tokene sürekli olarak yatıran bir protokoldür. Inverse Finance’te bir stablecoin yatırdığınızda, 1:1 oranında bir kasa tokeni alırsınız. Bu tokeni elinizde tuttuğunuz sürece ETH almaya devam edersiniz. Stablecoin’i çektiğinizde ise kasada bulunan token yakılır ve yatırdığınız stablecoin’leri geri alırsınız. 

Projenin amacı, DeFi’nin en büyük finansal ekosistemlerinden birini kurmak ve her seviyeden kullanıcıya, INV topluluğu tarafından yönetilen çeşitli, yenilikçi, DAO’ya ait protokolleri kapsayan anlamlı fırsatlarla kapsayıcı erişim sağlamaktır. 

Inverse Finance Ürünleri 

Inverse Finance ürünleri arasında Anchor, DOLA ve DCA Vault’lar bulunur. 

Anchor, sermaye açısından verimli borçlanma ve borç vermeyi sağlayan bir para piyasası ve sentetik varlık protokolüdür. 

DOLA, 1 doların fiyatına sabitlenen bir stablecoin’dir. DOLA, Anchor’daki diğer varlıkları teminat olarak kullanarak basılabilir ve kendisi de Anchor’daki diğer varlıkları ödünç almak için teminat olarak kullanılabilir. 

DCA Vault, zaman içinde ETH, WBTC veya YFI gibi bir varlığa Dolar-Maliyet Ortalaması yapmanızı sağlayarak seçtiğiniz varlığı sürekli olarak satın alırken tokenlerinizi getiri sağlayan stratejilere yatırmanıza olanak tanımaktadır. 

INV İstatistikleri

Inverse Finance’ın yerel kripto varlığı INV’dir. Toplam arzı 245 bin olan INV’nin dolaşımdaki arzı ise 93 bin 725’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1,788,54 dolar seviyesini 17 Mart 2021’de gören INV, gördüğü en düşük fiyat olan 32,84 dolar seviyesini ise 2 Ocak 2023’te görmüştür. 

INV Nasıl Alınır? 

INV almak isteyen yatırımcılar, varlığın listelendiği platformlar üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Coinbase, Curve Finance, Sushiswap, Gateio gibi platformlar üzerinde listelenen INV’yi yine buralardan kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ledger, Cardano Ekosistemine Verdiği Desteği Büyütüyor

Binance

Binance İşlemleri Geçici Olarak Askıya Aldı