in ,

INTO: Web3 Dünyasında Dijital Kimlik Devrimi

Web3 dünyası geliştikçe güvenlik konusu daha önemli hale geliyor. Merkeziyetsiz Kimlikler (DIDs), bu sorunu kesin bir şekilde çözme potansiyeline sahipken INTO, değiştirilemez ve benzersiz bir kimlik sistemi oluşturmak için zero knowledge proofs teknolojisini DIDs ile birleştirir. 

INTO’nun çoklu zincir yaklaşımı, kimlik doğrulama esnekliği sağlarken kullanıcılar için esnek bir deneyim sunar. INTO’nun yerel zincirinde kimlik doğrulamasını kullanıcılar ücretsiz bir şekilde gerçekleştirir. INTO, yalnızca mevcut kimlik sistemlerine çözüm sağlamakla kalmayarak aynı zamanda üstün bir UX sunarak Web3’ün toplu olarak benimsenmesini de sağlar. Çok zincirli INTO, zero knowledge proofs teknolojisini DID’ler ile birleştirir.

INTO cüzdanı, soulbound token’ları kullanır. Soulbound token, Ethereum kurucularından Vitalik Buterin tarafından, Web3 dünyasındaki kimlik sorununa çözüm olması için geliştirilmiştir. Projenin hedeflerinden biri Web3 platformlarında giderek artan ve yatırımcıların varlıklarını kaybetmesine yol açan dolandırıcılık girişimlerini ortadan kaldırmak. INTO cüzdana kayıt olduktan sonra her kullanıcıya aktarılan bu token’lar kişiye özel olduğu için manipüle edilemez, aktarılamaz veya değiştirilemez.

INTO cüzdanı çok zincirli olduğundan, kullanıcılar soulbound kimliklerini herhangi bir zincirde kullanabilirler. Ayrıca, kullanıcılar DID’lerini hangi zincir üzerinde doğrulamaya karar verirse versin, şifrelemeden sonra INTO’nun yerel blok zincirinin akıllı sözleşmeleriyle uyumlu olacaktır. Bu nedenle ekosistemde yer alan tüm uygulamalara erişmek için kullanılabilir.

INTO, özel bir kimlik ortaya koymak için ZKP’leri kullanarak kullanıcıların gizliliğini korur. Web3’ü şeffaf hale getirmeyi ve zincir üzerinde sağlam bir kimlik sistemi sağlamayı amaçlar. Tamamen merkeziyetsiz bir altyapı üzerinde çalıştığından, kullanıcıların bu sistemin güvenliği konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

MetaMask ile Token Yollama Rehberi

Tarihin İlk Altcoin’i: Namecoin Nedir?