in ,

Internet Computer (ICP) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Internet Computer (ICP), kullanıcıların web siteleri, uygulamalar ve diğer web hizmetleri oluşturmasına imkan sağlayan bir kripto para projesidir. Kripto para birimi Dfinity Vakfı tarafından oluşturulan Internet Computer, Polychain ve Andreessen Horowitz gibi önemli yatırım şirketleri tarafından desteklenmektedir. 

Internet Protocol’ün Diğer Projelerden Farkı

Internet Protocol, insanların kendi teknolojilerini açık bir şekilde kullanarak uygulamalar oluşturup teknoloji şirketilerine karşı adım atmalarını sağlar. 

ICP

Projenin merkeziyetsiz bir altyapıya sahip olması da projeyi önemli kılan özelliklerin başında geliyor. Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciri olarak bilinmektedir. 

2016’da Dominic Williams tarafından kurulan proje, kripto topluluğundan kayda değer bir ilgi görmüştür. Projeyi destekleyenler arasında Electric Capital, ZeroEX, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi önemli şirketler bulunmaktadır. 

Internet Computer İyi Bir Yatırım mı? 

Internet Computer, piyasaya sürüldüğü süreçten bu yana oldukça hızlı bir biçimde popülerleşti. Projenin popülerleşmesinin arkasındaki en önemli nedenlerden biri büyük yatırım şirketleri tarafından destekleniyor olması. 

Bir diğeri ise piyasada bulunan önemli analistlerin ICP için fiyat hedefleri belirlemiş olması ve önümüzdeki yıllarda büyük fiyat artışları olacağını öngörmesi gösterilebilir. 

ICP’nin arkasındaki DFINITY, veri merkezi ve geliştirici ağlarını genişletmeyi hedefliyor. Bünyesinde Anahtar Zincir Teknolojisi (CKT), İnteraktif Olmayan Dağıtık Anahtar Oluşturma (NIDKG), Sinir Ağı Sistemi (NNS) ve İnternet Kimliği gibi önemli özellikler barındıran ICP, potansiyeli yüksek projeler arasında gösteriliyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tron (TRX) Nedir? Nasıl Alınır?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Nisan 2023