in

Instagram’a NFT Desteği mi Geliyor?

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’a kısa süre içerisinde NFT desteği getirecekleri haberlerini doğruladı. Ayrıca; Zuckerberg, NFT mint işleminin önümüzdeki aylarda Instagram’da kullanıma sunulacağını umduğunu söyledi.

CEO Zuckerberg, video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın platforma NFT desteği eklemeye hazırlandığını açıkladı.

Zuckerberg, Austin, Texas’ta South by Southwest konferansında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Yakın zaman içerisinde Instagram’a NFT desteği getirmek için çalışıyoruz.

Bununla birlikte; Zuckerberg, bu gelişmenin ne zaman platforma ekleneceği konusunda ayrıntı vermedi.

Instagram lideri Adam Mosseri, Aralık ayında şirketin, teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle NFT’leri “aktif olarak araştırdığını” doğrulamıştı.

Geçen Ekim ayında Meta, metaverse ile ilgili projelerine odaklanmak için adını Facebook yerine Meta olarak değiştirmişti. 2021’in son çeyreğine ait şirket raporları, sanal ve artırılmış gerçeklik araştırma ve geliştirme kuruluşu Reality Labs’in mali ayrıntılarını ilk kez açıkladı ve 10 milyar doları aşan zararlar açığa çıkardı.

Instagram NFT konusu, Meta’nın kripto konusundaki ilk girişimi değil. Şirket, 2019’da regülatör onay eksikliği ve topluluk tepkisi nedeniyle başarısız olan USD sabitlenmiş bir stablecoin olan “Libra” (daha sonra “Diem” olarak yeniden adlandırıldı) yaratma planlarının sinyallerini vermişti. Proje, Silvergate Capital tarafından satın alındı; ancak bazı eski Meta çalışanları şimdi kendi ağlarını kurarak açık kaynaklı stablecoin’i yeniden canlandırmak istiyor.

Sosyal medya şirketleri, Twitter’ın Ocak ayında NFT profil resimlerine destek ekleme konusundaki çok konuşulan kararının ardından platformlarına kripto para birimleri ve NFT desteği sağlamak istiyor. Bu konuyla ilgili çalışan platformlar arasında; Reddit, platforma kendi koleksiyonundan NFT avatarları geliştirdi, OnlyFans ise Aralık 2020’de NFT profil resimlerini etkinleştirdi.

Elbette ki kripto dünyasının sunduğu çeşitliliğe ve popülerliğe katılmak isteyenler sadece sosyal medya devleri değil. Birçok geleneksel finans şirketi de bu alana dahil olmak istiyor ve bu konuda çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Arjantin Halkı, IMF’nin Kripto Şartlarını Eleştiriyor

Visa, Yeni Üniversite Mezunları Arıyor