içinde

Instagram’a NFT Desteği! Hangi Ağları Destekleyecek?

Coindesk raporuna göre pazartesi günü (bugün) Meta’nın (eski adıyla Facebook), sahibi olduğu popüler sosyal medya platformu Instagram için en kısa sürede NFT desteği getirilmesi hakkında bir duyuru yapması bekleniyor. Söz konusu desteğin pilot uygulaması için ABD’de NFT meraklısı küçük bir gruptan yardım alınacak.

Tekrar Coindesk’in raporuna göre, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağlarının Instagram’a NFT entegrasyonu için uygun olduğu belirtildi. Ancak duyuruda bu dört zincirin NFT desteği için kullanıp kullanılmayacağının belirsizliğini koruduğunu da ifade etti. Instagram’ın, NFT’lerini sergileyecek olan kullanıcılardan ücret almayacağı bekleniyor.

İlk olarak geçtiğimiz ocak ayında Twitter, platformuna NFT desteği getirmiş, böylece kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri profil resmi olarak kullanmaya başladı. Meta’nın ve Instagram’ın da böyle bir desteği kendi platformlarına entegre etmeye çalışması pek de şaşırtıcı değil. Bunun yanında Instagram’da pek çok kullanıcı ürettiği eserleri sergileyip pazarlıyor. Bu nedenle böyle bir desteğin gelmesiyle birlikte pek çok kullanıcı bundan faydalanabilir.

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanları da desteklemeyi hedefliyor. Kullanıcılar cüzdanlarını platforma bağlayarak NFT’lerin sahibi olduklarını kanıtlayabilecekler, onları profillerinde sergileyebilecek ve sergiledikleri NFT’lerin üreticilerini etiketleyebilecekler.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz mart ayında SXSW’de (South by South West: ABD’de gerçekleştirilen bir konferans) NFT desteğinin Instagram’a entegre edileceğini belirtmiş ve bu demecini Financial Times’ta doğrulamıştı.

Kaynak: Coindesk

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 8 Mayıs 2022

Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Son Durum! Düşüş Ne Zaman Sonlanacak