içinde

inShape’in Kurucu ve CEO’su Laurentiu Mutu ile AMA Etkinliği

inShape’in Kurucu ve CEO’su Laurentiu Mutu, 2 Ağustos Salı günü Türkiye saati ile 17.00’da TrustFi Türkiye Telegram kanalında AMA etkinliği için bizimleydi. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Kripto Piggy: Herkese merhaba, TrustFi ailesi, inShape’in Kurucu ve CEO’su bugün AMA (Bana Her Şeyi Sor) Etkinliği için bizlerle. Hoşgeldin Laurentiu Mutu , nasılsın?

Laurentiu Mutu: Burada olmaktan mutluluk duyuyorum.

Kripto Piggy: Biz de sizi burada gördüğümüz için çok mutluyuz, inShape gerçekten heyecan verici bir proje ve bu konuda daha fazlasını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. Hazırsanız başlayalım mı?

Laurentiu Mutu: Ben hazırım. Hadi başlayalım

Kripto Piggy: Merhaba Arkadaşlar,

inShape’in Kurucu ve CEO’su Laurentiu Mutu, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber. Laurentiu Mutu, inShape projesi hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:

⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Kripto Piggy: inSHAPE’in ortaya çıkışında size ilham veren şey nedir?

Laurentiu Mutu: Sizinle bir şey paylaşmama izin verin. Birçok kişi Move-to-Earn trendinin StepN’in yaratılmasıyla doğduğuna inanıyor. Ancak bu doğru değil. M2E ekosistemi bundan çok önce ortaya çıktı.Blok zinciri sayesinde, birçok girişimci kripto para birimlerini fiziksel olarak aktif insanlar için bir ödül olarak kullanma fikrine sahip oldu. Bizim projemiz inSHAPE bile StepN’den önce doğmuştu. Bunu herkes kontrol edebilir.

Sadece StepN ve diğer taklitçi projelere kıyasla daha yavaş ilerledik, bunun nedeni de en başından beri daha kapsamlı olmaya karar vermiş olmamız. Ekibimizin her üyesi çok fazla egzersiz yapıyor, bizi bu projede bir araya getiren şeylerden biri de bu. Bu nedenle spor meraklılarına neden daha fazlasını sunmak istediğimizi, ayrıntılara neden daha fazla önem verdiğimizi anlamak çok kolay. Bu da zaman ve para gerektirdi, çünkü sadece 3-4 aylık bir çalışmayla bu kadar uzun ömürlü bir şey ortaya koyamazsınız.

Örneğin, inSHAPE olarak kullanıcılara, para karşılığında NFT spor ayakkabılar sunma ve ardından günde sadece 10 dakika egzersiz yapmalarını sağlama fikrinden memnun değildik! inSHAPE ile kullanıcılar, NFT’leri satın almak, yükseltmek, mintlemek ve onarmak için alın terleriyle ürettikleri kendi para birimimiz SHAPE’i kullanabiliyorlar. Ve şu anda piyasada bulunan diğer M2E projelerinden farklı olarak geliştirdiğimiz daha pek çok şey var… işte bu yüzden benzersiz olduğumuzu söyleyebiliriz.

Kripto Piggy: Move-to-Earn trendi henüz başlamadan önce bu fikirle benzersiz bir projeyi kullanıcılara sunmanız gerçekten harika! Teşekkür ederim, sıradaki soruma geçiyorum.

Kripto Piggy: Bize Token ve NFT araçları ve her ikisinin de inShape ekosisteminde nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Laurentiu Mutu: SHAPE token’ları, Uygulama Pazarında özel, rakipsiz fiyatlarla sunulan blok zinciri dünyasının dışındaki teklifler/hizmetler için indirim kodları satın almak için kullanılabilir. Ayrıca SHAPE token’ları, aynı fiziksel çabayla daha fazla para kazanmak için inSHAPE Wild Card NFT’lerini satın almak, mintlemek, onarmak veya seviyesini yükseltmek için kullanılabilir.

Ödül yapısı hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, bu bağlantıyı ziyaret edin: https://inshape.gitbook.io/whitepaper/rewards-structure/how-does-the-conversion-work

Sanırım bundan daha önce bahsetmiştim. SHAPE token’larını üretmek zor olacak. Günde bir saat egzersiz yaparsanız, günde en fazla 5 SHAPE kazanabilirsiniz. Bu da ayda en fazla 150 SHAPE eder. 1 NFT inSHAPE Wild Card ile yükseltme olmadan aynı çabayla 60 SHAPE/gün veya 1.800 SHAPE/ay kazanabilirsiniz. Bu 12 kat daha fazla para demektir.

Kripto Piggy: Wow. NFT inSHAPE Wild Card kullanıcılar için gerçekten avantajlı gözüküyor. Bunu mutlaka deneyeceğim.

Kripto Piggy: Peki, bize iş modelinizin ayrıntılarını ve ekosistemdeki enflasyonla nasıl mücadele etmeyi planladığınızı anlatır mısınız?

Laurentiu Mutu: İş modelimiz öncelikle uygulamanın premium sürümünden 3 seçenekle para kazanmaya dayanıyor: 1 ay için $7 / 3 ay için $18 / 12 ay için $60. Ayrıca mintlenen her NFT inSHAPE Wild kartı başına 0,5 BNB, NFT inSHAPE Wild Card ticareti için pazar yerinde %5 fee ücreti, uygulamanın pazar yeri aracılığıyla kullanıcılara satılan her ürünün fiyatının %5’ini tahsil edeceğiz.

Kullanıcılardan, pazar yeri ortaklarımızdan önemli indirimler kazanmaları karşılığında toplanacak SHAPE tokenlerinin %100’ü, yatırımcılara daha fazla büyüme sağlamak için yakılacaktır. Ayrıca, NFT’lerin mintleme / yükseltme / seviye yükseltme / onarımı için kullanılan tüm SHAPE tokenleri yakılacaktır.

Kripto Piggy: inShape’i diğer Move-to-Earn projelerinden farklı ve benzersiz kılan nedir? Gündemde olmak için farklı yaptığınız şeyler nelerdir?

Laurentiu Mutu: Bu faktörleri dikkate alalım:

  1.  Adım ve koşu ödüllerine ek olarak uygulamamız; tenis, basketbol, futbol ve spor salonu olmak üzere 4 farklı spor için SHAPE token’a özel ödüller de sunuyor. Ayrıca yürüyüş, voleybol, hentbol, beyzbol, rugby ve masa tenisi olmak üzere 6 farklı sporu daha ödüllendirmeye hazırlanıyoruz.
  2. Token’larımızın blok zinciri dışında da belirli bir faydaya sahip olmasını istedik, bu nedenle blok zinciri dünyası dışındaki ürün ve hizmetler inSHAPE App Marketplace’te mevcuttur. Kullanıcılar, yalnızca SHAPE token’ları ile satın alınan indirim kodları sayesinde bunları kesinlikle özel fiyatlarla alabilirler.
  3. Ayrıca, NFT teklifimiz spor türü başına yalnızca 1.500 NFT ile sınırlıdır. Bu, SHAPE token’larının faydasını önemli ölçüde artırmaktadır.
  4. Son olarak, inSHAPE Uygulamasının bir diğer avantajı da projemizin iki değil tek bir dijital para birimine dayanmasıdır. NFT’ler yalnızca SHAPE token’ları ile satın alınabilir, mintlenebilir, yükseltilebilir veya onarılabilir. Ayrıca, tek bir kripto para biriminin kullanılması token’ların daha hızlı yakılacağı anlamına gelir ve bu da SHAPE token’larının fiyatının daha da artmasına yol açacaktır.

Kripto Piggy: Diğer move-to-earn projelerine kıyasla gerçekten benzersiz yönleriniz var. Hem egzersiz yapıp hem para kazanmak isteyen kullanıcılar için durak noktası olabilirsiniz. Çeşitli spor aktiviteleriniz ve güzel düşünülmüş iş modeliniz de var. Bunlar dikkat edilmesi gereken güzel özellikler.

Kripto Piggy: Açıklamaların için teşekkürler Laurentiu! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız.

TrustFI topluluğumuz/yatırımcılarımız için bazı özel IDO promosyonlarınız var mı?

Laurentiu Mutu: Evet, elbette ve bu özel hediyeleri TrustFI topluluğuyla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

IDO’da SHAPE token’larına en az $100 yatırım yapan tüm yatırımcılar alır:

  • Uygulamanın Beta sürümüne 1 Yıllık Ücretsiz erişim ($60 değerinde)
  •  Ayrıca, çok önemli bir nokta, ilk olarak satın alınan SHAPE token’lerinin iki katı

Başlangıçta satın alınan token’ların iki katını almak yalnızca satın alınan token’ların %100’ünü aldıkları andan başlayarak ve 6 ay boyunca token’leri bloke eden yatırımcılar için geçerlidir.
Ancak değiştirmeye karar verirlerse %75 ceza uygulanır. Ayrıca, IDO’da SHAPE token’larına $2.000 ve üzeri yatırım yapan tüm yatırımcılar, 1 NFT inSHAPE Wild Card ($920 değerinde) kazanacaktır.

Bu NFT’ler SADECE SHAPE token’ları ile mintlenebilir veya satın alınabilir. Bir NFT sahibi aynı egzersiz süresi için 30 kata kadar daha fazla para kazanabilir.

Kripto Piggy: Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. Son sorumuz buydu. Şimdi topluluk sorularına geçebiliriz. Lütfen ödüllendirilmek üzere 5 soru seçtiğinden emin ol.

Musti: Yol haritanızdaki önemli olaylar nelerdir? Her ikisini de zaten başardınız ve dört gözle bekleyebileceğimiz şeyler hakkında biraz bilgi verir misiniz ? Herhangi bir ortaklık ve kısa/uzun vadeli teknik hakkında konuşmak veya dikkat çekmek istediğiniz konular nelerdir ?

Laurentiu Mutu: Yol haritamıza https://inshape.app/#roadmap adresinden ulaşabilirsiniz. inSHAPE App beta uygulamamızı Ekim 2022’de tüm yatırımcılar için mainnet uygulamasını ise 2023 yılının ilk çeyreğinde tüm kullanıcılar için yayınlamayı planlıyoruz. O zamana kadar pazarımıza blok zinciri dışında daha fazla ortak almayı ve spor endüstrisinden KOL’lar ve influencer’larla pazarlama yapmayı planlıyoruz.

MG: Merhaba Laurentiu, hoşgeldin. Son zamanlarda birçok M2E projesinin piyasaya girdiğini görüyoruz ve birçoğu ilk birkaç gün veya haftada hype yakalayıp sonra piyasaya sürülen token miktarı hızlı bir şekilde arttıkça, dramatik bir şekilde değer kaybı yaşıyorlar. Sizin fiyatı iyi bir seviyede tutmak için planlarınız nelerdir? Teşekkürler.

Laurentiu Mutu: SHAPE token’larının madenciliği zor olacaktır. Bir günde maksimum madenciliği 383.561 SHAPE olarak sınırlandırdık. SHAPE, blok zinciri dışındaki pazardan ürün satın almak ve NFT’leri mintlemek, onarmak, yükseltmek ve seviyelendirmek için kullanılmasından dolayı fiyat düşmeyecektir. Ayrıca satın almak için kullanılan tüm SHAPE token’ları yakılacaktır. Ayrıca SHAPE’lerini ikiye katlamak isteyen yatırımcılar için bir teklifimiz var, 6 ay daha hold etmeleri ve kilitlemeleri gerekiyor.

Uğurcan Akdağ: NFT leri kitleyip gelir elde edebilecek miyiz ?

Laurentiu Mutu: NFT’nizi kilitler ve egzersiz yapmazsanız, gelir elde edemezsiniz. Cüzdanınızda NFT olması gerekir ve bu spor aktivitesi için x30’a kadar daha fazla SHAPE token’ı kazanabilirsiniz. Terinizi ödüllendiriyoruz. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız.

Mehmet: Pazar yeri için hazırladığınız platformlar belirlendi mi yoksa daha sonra mı duyuracaksınız?

Laurentiu Mutu: BeYou Skin Care, I.E. Green Tea, Unity, Wiggle, JD Group, The Town House, Partnership for Healthy Cities, Petal, My Protein gibi bunlardan sadece birkaçını duyurduk.
Diğerlerini ise uygulamanın lansmanından sonra duyuracağız.

Katya: Token ekonomisi hassas dengeler üzerine kurulu projelerde ne kadar kaliteli UI/UX olsa da ekonomik dengeyi tutturamadıkları için (genellikle M2E’ler) çok büyük sıkıntılar yaşayan projeler görüyoruz. Bu ekonomiyi dengede tutmak için yeterlilik sahipi ekonomistlerle çalışmanız var mı?

Laurentiu Mutu: Evet, elbette. Örneğin, Stere Farmache yaklaşık 15 yıl boyunca (1995 – 2009) Bükreş Borsası’nın (BVB) Genel Müdürü ve 2007 -2012 / 2012-2016 BSE Yönetim Kurulu Başkanı / Üyesiydi.Ciprian Costea, yatırım bankacılığı alanında on yılı aşkın deneyime sahip bir CFO’dur.

Bir startup uzmanı olan Costea, blok zinciri sektöründe üç yıldan fazla uzmanlığa sahiptir. Kripto madenciliği, e-ticaret ve yatırım platformlarını kapsayan çok sayıda blok zinciri tabanlı işletme ile çalıştı.Mihai Craiu, yönetim danışmanlığı endüstrisinde kanıtlanmış bir çalışma geçmişine sahiptir. Müzakere, Bütçeleme, İş Planlama ve Entegre Pazarlama konularında yeteneklidir.

Kripto Piggy: Katılan herkese teşekkürler ve teşekkürler Laurentiu Mutu. Sizi burada ağırlamak bir zevkti. Sizinle tekrar konuşmayı ve projeniz ile ilgili gelişmeleri öğrenmeyi çok isteriz. Başarılarınızın devamını dileriz.

Laurentiu Mutu: Kripto Piggy’ye ev sahipliği yaptığın için çok teşekkür ederim, harikaydın! Görüntüleme için topluluğa çok teşekkür ederim!

Sevgili TrustFi ailesi, yaklaşan inShape IDO’sunu sakın kaçırmayın!

Web sitesi: https://inshape.app

Telegram topluluğu: https://t.me/inshapeapp/

Telegram duyuruları: https://t.me/inshapeannouncement

Twitter: https://twitter.com/inshapeapp

Facebook: https://www.facebook.com/inshapetoken

Medium: https://inshape.medium.com

Reddit: https://www.reddit.com/r/inSHAPEapp/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/inshapeapp/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjSfI6Z6lkmuvSw-OT30VBQ

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Ağustos 2022

SEC vs. CFTC: ABD Senatörleri Kripto için Yeni Yasa Tanıttı