in ,

Initial NFT Offering (INO) Nedir?

INO
Initial NFT Offering (INO) Nedir?

Gelişmekte olan projeler tarafından işlerini geliştirmek için benimsenen bir dizi kaynak yaratma tekniği vardır. Initial NFT Offering yani İlk NFT teklifi, temel olarak merkeziyetsiz platformlar için tasarlanmış bir bağış toplama tekniğidir.

Dijital dünyaya giderek daha hızlı yaklaşım, kripto para biriminin kullanımını da büyük ölçüde arttırdı. Bu nedenle, ticari kuruluşların ve yeni platformlarının fon toplamasına yardımcı olmak ve projelerini daha fazla tanınma sağlamak ve erken yatırımcıları çekmek için beslemek için bir dizi fon yaratma modeli ve kitle fonlaması projeleri geliştirilmiştir. Bu bağış toplama platformları, çeşitli ticari kuruluşların kâr verimini artırmalarına yardımcı olur.

Özellikle, kripto alanındaki en popüler bağış toplama modeli Initial Coin Offering’dir (ICO). Bu modelin kullanıcıları, platformu finanse etmek için yatırımcılarını bir kripto token ile ödüllendiriyor. ICO’nun yanı sıra, diğer önemli bağış toplama projeleri arasında, bu kılavuzdaki ana vurgu konumuz olan Initial Exchange Offering (IEO), Initial DEX Offering (IDO) ve Initial NFT Offering (INO) bulunmaktadır.

Initial NFT Offering (INO) Nedir?

Initial NFT Offering, takas edilemeyen tokenlerin projenin erken aşamasında öngörülen bir süre boyunca satıldığı yeni bir tür kitle fonlaması platformudur.

NFT, müzik veya kültür gibi sanatların dijital temsili biçimlerinin yanı sıra kripto para birimi biçiminde değeri olan tahsil edilebilir bir dijital varlıktır.

INO

Kripto para biriminin bir varyansına sahip dijital bir tokendir. Farkı, temelde benzersiz olması ve benzer alışverişlere izin vermemesidir. Bu, kağıt bazlı para birimi gibi NFT’leri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. NFT’yi başka bir NFT ile takas etmek, sahip olduğunuz tamamen farklı bir dijital varlıkla sonuçlanacaktır, NFT’ler genellikle yerel bir kripto para birimi tarafından desteklenir.

Bir INO Nasıl Çalışır?

INO’nun ne anlama geldiği konusunda bilgilendirildikten sonra, nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. NFT’nin tanımı, en iyi NFT pazar yerini seçmek için gerekli olan bazı şeylerle birlikte çalışır.

NFT, tüm işlemler için bir varlığın bir blok zincirindeki dijital temsilidir. Blockchain, temel olarak merkeziyetsiz finans alanındaki çeşitli uygulamalarıyla bilinir.

NFT’leri tutmak için popüler bir blok zinciri platformu, Ethereum’daki işlemlerde destek sağlayan diğer blok zincirlerinin rolünün yanı sıra Ethereum’dur (ETH).

INO

Bir NFT oluşturmak, somut veya soyut öğeler olsun, dijital nesnelerin temsilini içerir. Bu öğeler koleksiyon, müzik, videolar, sanat eserleri, GIF’ler, tasarımcı spor ayakkabıları ve spor olayları, sanal avatarlar ve video oyunları içerebilir. Tweetler gibi bazı nadir öğeler de NFT’ler dünyasında tanınırlık kazanmıştır.

Bu nedenle, NFT’leri yalnızca dijital alanda fiziksel koleksiyoncu öğeleri olarak düşünmek daha kolaydır. Alıcı, gerçek bir tablo elde etmek yerine, mülkiyet haklarına sahip dijital bir dosya alabilir. NFT’lerin belirli bir zamanda yalnızca bir sahibi olabilir.

INO’nun Avantajları

Daha önce de belirtildiği gibi, pek çok yeni meraklı NFT pazarına daldıkça NFT’ler büyük ölçüde benimseniyor. Bu, NFT’lerin büyümesini açıklar, dolayısıyla NFT pazarına birçok avantaj sağlayan Initial NFT Offering’lerde bir artışa neden olur. Aşağıda bunlardan bazıları verilmiştir:

  • Özel uzmanlık gerektirmeyen NFT projelerinin kolay başlatılması. Initial NFT Offering, insanların sınırlı sayıda NFT’leri kolayca yayınlamasına olanak tanır. Initial NFT Offering ile gelen özelliklerle, NFT alanında çok az uzmanlığa sahip herkes, INO’nun desteğiyle daha geniş bir izleyici kitlesine maruz kalabilir. Bu nedenle, NFT projeleri inşa etmeyi planlayan ancak projeyi finanse etmek için mali zorluklar yaşayan sanatçılar, projeleri oluşturmadan önce Initial NFT Offering aracılığıyla ihtiyaç duydukları fonları toplayabilirler.
  • Daha yüksek yatırım getirisi ile daha düşük işlem ücretleri. Benzersiz özellikleri ile Initial NFT Offering, kullanıcıların işlemlere daha az harcama yapmalarını sağlar. Initial NFT Offering, bu yaratıcılardan ve yatırımcılardan alınan işlem ücretlerini en aza indirmeye yardımcı olduğundan, içerik oluşturucular ve mucitler düşük işlem ücretlerinden yararlanır. Sınırlı işlem ücretleri ile birleştiğinde, yatırımcılar NFT’lerin doğal arz kıtlığından yararlandıkça, Initial NFT Offering daha yüksek yatırım getirileri sağlar.

NFT

Sonuç olarak;

Kripto para birimlerine yönelik ilginin yanı sıra, NFT’ler de büyük ilgi görüyor. NFT pazarı büyüdükçe ve olgunlaştıkça, NFT ihracının finansman yapısı netleşiyor. Initial NFT Offering ile NFT ekosisteminde devrim yapılabilir. INO, tüm katılımcıların karşılaştığı zorlukları çözmek için yenilikçi bir çözüm olarak hizmet eder. NFT likiditesini kolaylaştırır, listeleme sürecini kolaylaştırır, uyumluluk risklerini önler ve kullanıcılar için kapsayıcı bir deneyim sağlar.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ethereum Yönetişimine Giriş

Merkez Bankası Nedir? Görevleri ve Tarihi