İngiltere’deki Bir Yardım Kuruluşu Kriptopara Bağışlarında Rekor Kırdı

kriptopara

Yardım kuruluşların fon toplama şekli, blockchain teknolojisinin başlangıcından ve kriptopara birimlerinin giderek benimsenmesinden bu yana oldukça değişkenlik gösterdi. Şimdi, bir dizi hayır kurumu ve bağış toplama kuruluşu, kriptopara biriminde bağış alabiliyor. İngiltere’deki bir yardım kuruluşu, geçen yıl kriptopara bağışlarında 100.000 pound’dan fazla bağış aldıklarını açıkladı.

The Children’s Heart Unit Fund (CHUF), İngiltere’nin kuzeyindeki bir dizi hastanede kalp ünitesinde tedavi gören çocukları ve aileleri destekleyen gönüllü bir yardım kuruluşudur. CHUF öncelikle bireylerden, şirketlerden ve kuruluşlardan gelen hayırsever bağışlara dayanır. Hayır kurumu, Birleşik Krallık’ta kriptopara biriminde bağış kabul eden az sayıdaki hayır kurumundan biridir ve yakın zamanda, Birleşik Krallık’ta kriptopara biriminde yapılan en büyük bağış olduğu düşünülen 70.000 pound değerinde kriptopara bağışı almıştır.

CHUF

CHUF Bağış Toplama Başkanı Charlotte Campbell, hayır kurumlarının kriptopara bağış çözümleri aracılığıyla bağışlarını kabul etmelerine yardımcı olan bir kripto şirketi olan The Giving Block ile yakın zamanda yaptığı ortaklık hakkında şu sözleri sarf etti:

“Küçük bir hayır kurumu olarak, bağış toplama konusunda her zamankinden daha fazla cesur olmalısınız. Çok fazla araştırmadan sonra, kriptopara bağışlarını güvenli ve kolay bir şekilde kabul etmemizi sağlayan bir platform olan The Giving Block ile ortak olmaya karar verdik.”

The Giving Block, dünyanın dört bir yanındaki hayır kurumlarının kriptopara bağışlarını artırmalarına yardımcı olurken, onlara tamamen vergi uyumluluğu ve bir dizi pazarlama kampanyası da dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlıyor. Son yıllarda hayır sektörü, kriptopara biriminde bağış kabul etmenin faydalarının farkına vardı, ancak şu anki haliyle sadece bir avuç İngiliz yardım kuruluşu kriptopara birimi bağışlarını kabul ediyor.

kriptopara

Düzenleme, dolandırıcılık faaliyetleri ve çok sayıda kripto dolandırıcılığı ile ilgili endişeler, bazı hayır kurumlarını kriptopara bağışlarını kabul etmekten caydıran faktörlerdendir. Bununla birlikte, CHUF yardım sektörünün finansal sistemdeki değişikliklere uyum sağlaması ve ayak uydurması gerektiğine inanıyor:

“Sektör olarak yeni teknolojiler söz konusu olduğunda daha cesur ve daha meraklı olmalıyız, gelişmeye devam etmek istiyorsak yeni kaynak yaratma yöntemlerine uyum sağlamalıyız. Kriptopara dünyası o kadar hızlı gelişiyor ki bu bazı hayır kurumları için sinir bozucu olabilir ama aynı zamanda inanılmaz derecede heyecan verici. Kripto topluluğu bizi gerçekten kendilerinden biri olarak benimsedi ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma konusunda bu kadar tutkulu insanlarla çalışabildiğimiz için çok minnettarız.”

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

ADA, Cardano

Grayscale Portföyünü Cardano (ADA) İle Genişletiyor

Bitcoin

Az Alkmaar Futbol Kulübü Bitcoin (BTC) İle Ödeme Alacak