in

İngiltere NatWest Bankası’ndan Kriptopara Sınırlaması

İngiltere’de kriptopara baskısı devam ederken, başka bir banka daha müşterilerinin dijital varlık kullanımını kısıtlama çabalarını yoğunlaştırdı.

Reuters’in 29 Haziran tarihli raporuna göre Natwest Group, yatırım dolandırıcılığı ve dolandırıcılık endişeleri nedeniyle müşterilerinin kriptopara borsalarına gönderebilecekleri günlük miktarı sınırladı. Ancak itibari para transferleri açısından bu yeni sınırların ne olduğu açıklanmadı.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Geçici üst sınır 24 Haziran’da uygulandı. Kısıtlama, Binance dahil olmak üzere çeşitli kripto para borsalarını hedefliyor. Cadde bankası İngiltere’de 19 milyon müşteriye hizmet verdiğini iddia ediyor.

NatWest sözcüsü, son zamanlarda, özellikle sosyal medya siteleri aracılığıyla müşterilerini hedefleyen yüksek düzeyde kriptopara yatırım dolandırıcılığı gördüğünü belirtti:

“Müşterilerimizi bu platformları kullanan suçlulardan korumak için, bir müşterinin kriptopara borsalarına gönderebileceği maksimum günlük miktarı geçici olarak azaltıyoruz ve özellikle önemli seviyelerde kriptopara birimi varlık şirketlerine yapılan ödemeleri bloke ediyoruz. ”

NatWest tarafından uygulanan kısıtlamalar, Birleşik Krallık mali gözlemcisi Mali Davranış Otoritesinin (FCA) düzenlenmemiş kriptopara birimi ticaret platformlarındaki kontrolünü sıkılaştırdığı bir zamanda geliyor.

Nisan ayında banka, İngiltere’deki borç verenin “yüksek riskli” olarak kategorize ettiği Bitcoin gibi kriptopara birimlerinde ödeme kabul eden ticari müşterilere hizmet vermeyi reddedeceğini belirtti.

Kriptopara, Bitcoin, Cüzdan

20 Haziran’da İngiltere merkezli finans kuruluşu TSB Banking Group, 5,4 milyon müşterisinin kripto varlık satın almasını engelleyeceğini duyurdu.

Kısıtlamalar cadde bankalarıyla bitmiyor. 28 Haziran Pazartesi günü Binance, popüler yerel ödeme sağlayıcısı Faster Payments’ı İngiltere müşterileri için askıya aldı ve GBP’yi borsaya ve borsadan taşıma seçeneklerini daha da sınırlandırdı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Yatırım Riskleri Araştırması Bu Sefer Rusya’dan

Dogecoin, Elon Musk

Elon Musk Tweetlerinin Etkisini Ölçen İnvesting Anketi