içinde

İlk NFT Spor Ayakkabıları: CryptoKicks Nedir?

Spor giyim ve ayakkabı sektöründe önemli markalarından olan Nike, ilk NFT spor ayakkabıları RTFK x Nike Dunk Genesis CryptoKicks ‘i duyurdu. 

Nike, NFT olarak satılan orijinal dijital spor ayakkabılar üretmesiyle tanınan RTFKT Studios’u aralık ayında satın almıştı. Böylelikle Nike metaverse dünyasına adım atmıştı. RTFKT’nin Nike tasarımlı ilk Ethereum NFT spor ayakkabılarını üretmesiyle bu ittifak ilk işini piyasaya sürmüş oldu.

Nike’ın ilk Ethereum NFT spor ayakkabısı olan RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks, metaverse alanında kullanılmak üzere tasarlanmış giyilebilir dijital bir üründür.  RTFKT, bu tasarımı Twitter’da yayımladığı bir tanıtım videosu ile duyurdu. Tanıtım videosunda dijital ayakkabıların görünümünün değiştirilebileceği ve çeşitli stilleri etkinleştirmek için kullanılabileceği görülüyor. Kullanıcıların ayakkabıların görünümünü kişiselleştirebileceği “Skin Vials” seçeneği de bulunuyor.

Kullanıcılar Nike’ın ilk CryptoKicks’lerine şubat ayında gönderilen MNLTH Ethereum NFT’leri aracılığıyla erişilebilir. MNLTH kasaları bir çift CryptoKicks, bir tane Skin Vial ve bir tane de MNLTH kasası içerir. RTFKT’nin bu yıl MNLTH 2 kasalarının kilidini açmak için bir görev serisi başlatacağı biliniyor. RTFKT sahiplerinin NFT kasalarını açmasına izin veren web sitesini başlatmadan önce koleksiyonerler bir dizi görev tamamlamak veya bulmaca çözmek zorundadır.

RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks NFT’lerinin sahipleri, Ethereum tabanlı dijital spor ayakkabılarını ikincil pazarlarda satmayı deniyor. OpenSea’de, spor ayakkabılar bu açıklama itibariyle yaklaşık 5 ETH veya 14.800 doların üzerinde bir fiyattan satışa sunuldu.

Kaynak: Decrypt

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Animoca Brands Hollywood’a Metaverse’i Getiriyor

Bitcoin, Kredi Kartlarının Yerine Geçecek