in ,

iExec RLC (RLC) Nedir? Nasıl Alınır?

iExec RLC, bulut teknolojisi kullanılarak hesaplamaları ağda bulunan diğer bilgisayarlar ile paylaşmayı amaçlar. 

Bulut bilişim kaynakları için ilk merkeziyetsiz piyasa olarak da adlandırılan iExec RLC, kullanıcılara bulut işlem gücü sunmaktadır. Böylece kullanıcılar depoladıkları dosyalara iExec RLC ile ulaşabilmektedir. 

İşlem gücü için bulut teknolojisinden faydalanan iExec platformu, blok zincir teknolojisi kullanarak kurumsal bulut sağlayacılarına oranla daha düşük işlem ücretleri sunar. 

iExec RLC Ekibi 

iExec RLC, Gilles Fedak ve Haiwu He tarafından kurulmuştur. Kurucu ortaklardan Gilles Fedak aynı zamanda projenin CEO’luk görevini yürütmektedir. Haiwu He ise Head of APAC olarak görevini sürdürmektedir. Projede yer alan diğer isimler arasında Oleg Lodygensky ise Chief Technical Officer olarak görev almaktadır. 

iExec RLC Nasıl İşliyor? 

iExec RLC protokolünün ortadan kaldırmaya çalıştığı bazı sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi, pazardaki merkezileşme sorunudur. iExec ağı bu merkezileşme ile mücadele etmektedir. Şu anda Amazon ve bazı veri merkezi operatörleri bulut teknoloji pazarını yönetmektedir. iExec, tamamen dağıtılmış bulut bilgi işlem platformu aracılığıyla pazara uygun bir alternatif sunar ve tekelleşmenin önüne geçmeye çalışır. 

iExec’in büyüyen dApp’ler ekosistemi, AI, merkeziyetsiz finans gibi alanlarda çok çeşitli uygulamaları destekler. iExec ürün grubu, merkeziyetsiz bilgi işlem ekonomisine erişimi kolaylaştırmak amacıyla sürekli olarak yeni protokoller geliştiriyor. 

iExec RLC Avantajları 

iExec kullanıcıların ve geliştiricilerin yararlanması için pek çok avantaj sunmaktadır. Ağ, kullanıcı ve geliştiricilere dApp geliştirmeyi kolaylaştırmak için sıfırdan inşa edilmiştir. Protokol, ağa geçiş yapmak isteyen geliştiricileri güçlendirmek amacıyla hibe gibi birçok avantaj sunar. 

Bunların yanında proje kullanıcılara düşük işlem ücretleri sunar. iExec, Amazon veri merkezi hizmetlerinin işlem maliyetlerinden çok daha düşük ücretler sunar. Bu düşük ücretler, ağın ek yanıt hızıyla birleştiğinde, her yönden daha keyifli bir kullanıcı deneyimi yaratır. 

iExec RLC dApp Mağazası

Ağın en iyi özelliklerinden biri mevcut dApp mağazasıdır. Herkes iExec üzerinde bir dApp oluşturabilir ve oluşturdukları uygulamalardan gelir elde edebilirler. 

iExec RLC Wallet

Projenin bir de kullanıcılara sunduğu veri cüzdanı bulunmaktadır. Geliştiriciler burada veri kümelerinden ve yapay zeka modellerinden para kazanabilir. M-Cüzdan uygulamalarınız güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için kurumsal düzeyde güvenlik süreçleri içerir. Ayrıca bu cüzdanı kullanarak RLC token işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

RLC İstatistikleri

Projenin yerel kripto varlığı olan RLC’nin toplam arzı 86 milyon 999 bin 785’tir. Varlığın dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %93’üne denk gelen 80 milyon 999 bin 785’tir. RLC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 16.26 dolar seviyesini 10 Mayıs 2021’de görürken en düşük fiyat olan 0.1488 dolar seviyesini ise 15 Aralık 2018’de görmüştür. 

RLC Nasıl Alınır? 

RLC nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basittir. Binance, Coinbase, KuCoin ve Kraken gibi popüler kripto varlık alım satım platformları üzerinde listelenen RLC, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Binance Üzerinde Listelenen Yapay Zeka (AI) Projeleri

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 24 Ocak 2023