içinde

İddialara Göre Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nın Verilerini Sızdırdı

Ünlü bir bilgisayar korsanı grubu olan Anonymous, Rusya Merkez Bankası’na ait olduğu iddia edilen 28 GB büyüklüğünde veri yayınladığını bildirdi. Ancak durum, Rus yetkililer tarafından yalanlandı.

Twitter kullanıcı adı @Thblckrbbtworld (The Black Rabbit World) – Anonymous ile bağlantılı bir Twitter hesabı – tarafından atılan bir tweet’e göre grup, Rusya Merkez Bankası’ndan (CBR) elde edilen 28 GB’lık veriyi sızdırdığını duyurdu. Hackerlarla bağlantılı bir başka Twitter hesabı @YourAnonTV (Anonymous TV) haberi doğruladı.

Geçtiğimiz perşembe günü, Anonymous Rusya Merkez Bankası’nı hacklediğini ve önümüzdeki 48 saat içinde 35.000’den fazla dosyayı yayınlayacağını açıkladı. Açıklamaya göre, diğer belgeler arasında Rus regülatörlerin “gizli anlaşmalarından” bazılarını içeriyorlar. Rusya Merkez Bankası, bilgi sistemlerinin hiçbirinin saldırıya uğramadığını ısrarlı bir dille reddediyor.

Rusya’nın, Ukrayna’yı işgale başlamasıyla Anonymous da Rusya’ya siber savaş ilan etmişti. Grup, Rusya’nın internetini bozmakla tehdit etmiş, Kremlin, Meclis ve Savunma Bakanlığı’nın web sitelerinin yanı sıra Russia Today (RT) gibi devlet televizyon kanallarını ve bazı yayın platformlarını hedef almıştı.

Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nın belgelerini çeşitli çevrimiçi platformlara dağıtıldığını belirterek, sızdırılan belgelerin sansürlendiği takdirde bunları farklı bağlantı linkleri aracılığıyla paylaşacağını da açıklamalarına ekledi. BBC Rusya tarafından yayınlanan bir gönderiye göre, dosyalarda yüzlerce denetim raporu ve banka sahipleri hakkında bilgiler yer alıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? | 28.03.22

Binance Chain ve Binance Smart Chain, BNB Chain Olarak Değişti