in , , , ,

IBW NFT Day Etkinliğinde Neler Konuşuldu?

IBW

NFT Day 2022, İstanbul Blockchain Haftası (IBW) kapsamında özellikle NFT içeriklerine odaklanan bir günlük özel bir etkinliktir. Önde gelen NFT konuşmacıları ve panelleri; metaverse, dijital kimlik, moda, oyun, eğlence, spor ve çok daha fazla konuyu kapsar. Bu yazımızda, 14 Kasım’da gerçekleşen IBW NFT Day etkinliğinden birkaç alıntıyı sizlerle paylaşacağız.

Elixxir’in CEO’su David Chaum, CeFi (centralized finance) borsalarındaki olumsuz gelişmeler hakkında şunları söyledi:

Umarım bu durum herkesi güvenlik açıklarını kapatabilen yeni nesil teknolojinin benimsenmesine teşvik edebilir.

Chaum, Zero-Knowledge (ZK) teknolojilerine yönelik görüşünü de açıkça belirtti:

Herkesçe benimsenen özellikler oluşturmanıza ve genel geçer hesaplamalar yapmanıza izin veren bu tür şifreleme teknikleri, kullanımı oldukça kolay ve yeterli derecede verimli hale geldi. Bu tür teknolojilerin kriptograf olmaya gerek kalmadan yaygın olarak kullanılabilmesi büyük bir fark yaratacak.

The Sandbox’ın COO’su Sébastien Borget ise eleştirel bir yaklaşımda bulundu:

Meta’nın yanlışı, metaverse teknolojisini çok erken duyurmak oldu. Daha planlar tamamen oturmadan şirketi yeniden markalaştırmak cesur bir hamleydi. Fakat bu yüzden teknolojiye çok fazla odaklanıp kullanıcı deneyimi ve içeriklere yeterli ilgiyi gösteremediler. Metaverse teknolojisi ise başarısını içerikten, kullanıcılardan ve teknolojiden sağlayacak.

The Sandbox’ın aynı zamanda kurucu ortağı olan Borget, kendi çalışmaları için de şunları söyledi:

Güçlü ve zayıf yönlerimizi biliyoruz. Dünyanın en iyi oyun platformu olmadığımızın farkındayız ancak zayıf yönlerimizi iyileştirmek için çalışırken kullanıcılara sosyalleşmeleri, etkileşim içinde bulunmaları ve yaratıcılıklarını kullanmaları için bir alan sağlıyoruz.

İnsanlar yaratıcılıklarını paylaştıklarında bunları takip ediyoruz. Kullanıcıların ürettikleri işlerin diğer insanlara ilham verdiğini de görüyoruz. Kullanıcıların yaratıcı olurken gelir elde edebilmelerini sağlıyoruz. Misyonumuzun giderek daha somut hale geldiğinin de farkındayız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Keplr Wallet Nasıl Kurulur?

Sorare

Messi, Sorare’ye Yatırımcı ve Marka Elçisi Olarak Katıldı