in ,

HyperCycle (HYPC) Nedir? Nasıl Alınır?

HyperCycle, özellikle yapay zeka ile ilgili olmak üzere mikro hizmetlerin yüksek hızlı ve ucuz zincir içi yürütülmesi amacıyla tasarlanmış yeni bir Layer 0 ++ blok zinciri mimarisidir. HyperCycle, kripto piyasası ve yapay zeka arasında köprü kuran çapraz zincir çözümleri oluşturarak pazar payını ele geçirmek için benzersiz çözümler sunuyor. 

HyperCycle, yapay zeka iş birliğinde devrim yaratmak üzere tasarlanmış, çığır açan bir Layer 0++ blok zinciri altyapısıdır. Eşsiz hız ve güvenlik sunan HyperCycle, yapay zeka iş birliğinin sınırlarını yıkarak yapay zeka temsilcilerinin benzersiz başarılar elde etmek için birlikte çalışmasını sağlar. 

HyperCycle Ekibi 

CEO’luk görevini Toufi Saliba’nın yürüttüğü HyperCycle projesinin şef yapay zeka bilimcisi ise Dr. Ben Goertzel’dir. Ekip içerisinde Dann Toliver, Dr. Barry Rowe, Ibby Benali, Dr. Greg Colvin, Dr. Anton Kolonin ve Dr. Rober Moir gibi önemli ve alanında tanınmış isimler yer almaktadır. 

HyperCycle Nasıl Çalışır? 

HyperCycle, Toda/IP, Earth64 veri yapısı, SingularityNet ve daha fazlası sayesinde parametrelerin evriminin herhangi bir üçüncü taraf bağımlılığı olmadan tamamen P2P’de ilerlemesi sağlayan akıllı bir tasarımla yapay zeka projeleri arasında işlem kanalları inşa eder. 

HyperCycle bu işlemleri gerçekleştirmek için 5 parametreyi göz önünde bulundurur. Bu parametreleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Güvenlik
  • Verimlilik
  • Gizlilik
  • Ölçeklenebilirlik
  • Birlikte Çalışabilirlik

HyperCycle, yapay zeka hizmetlerinin herhangi bir üçüncü taraf bağımlılığı olmadan nano-saniye ortamında birbirleri arasında iletişim kurmasını sağlamak için gerekli bileşenlerden bazılarını oluşturur. Bu, büyük ölçekli yapay zeka teknolojisini mümkün kılmak için oldukça önemlidir ve güvenli dağıtılmış bilgi işlemin kullanılması şarttır. Bu nedenle HyperCycle, çok sayıda küresel çabanın iş birliği yapması ve herhangi bir makinenin küresel hesaplamaya katılması için bir çerçeve oluşturur. 

HyperCycle Teknolojisi

TODA: Merkeziyetsiz ağlarda güvenli bir iletişim ve koordinasyon protokolüdür. Standart blok zincir platformlarıyla aynı temel veri yapılarına ve şifreleme mekanizmalarına dayanır. 

İtibar Kanıtı: PoR, blok zinciri ağları için bir fikir birliği mekanizmasının temeli olarak ağırlıklı likit sıra tabanlı itibarları kullanır. PoR çerçevesi, ağdaki her bir düğümle ilişkili itibar miktarını belirlemek için bir ağdaki düğümlerin zaman içindeki etkileşimini kullanır. 

HYPC Nedir? 

HYPC, HyperCycle projesinin yerel kripto para birimidir. Bu varlık, ağa erişmek ve yapay zeka uygulamalarına gün sağlayan araçları çalıştırabilmek için kullanılıyor. 

1 Mayıs’ta SingularityDAO Launchpad’de lansmanını gerçekleştiren HYPC, ilk borsa teklifi yoluyla satışa sunuldu. Satış için KYC işlemleri 18 Nisan’da başladı. Projenin IDO’sunu ilerleyen günlerde Conlist, Seedify, Raydium, DAO Maker ve PancakeSwap gibi platformlar üzerinde gerçekleştirmesi bekleniyor. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance

Floki ve Pepe Binance’te Listeleniyor

En İyi Balina Cüzdanlarının Analizi