Hydranet Önemli Güncellemeler ve Borsa Listelemesi Duyurdu

Hydranet, Hydranet DAO’nun öncülük ettiği bir Layer 3 ticaret platformudur. Hydranet, Lightning Network ve Connext Network gibi Layer-2 zincir dışı çözümleri bir araya getirerek temelde farklı kripto paraların zincirler arası ticaretini mümkün kılar.

Alım satımların hızlı ve uygun maliyetlerle gerçekleştiği Hydranet’te, tüm kullanıcılar fonlarının kontrolünü her zaman ellerinde tutarlar ve bu da güvene dayalı olarak gerçekleştirilir. Bu yazımızda, Hydranet projesinin yaşadığı önemli güncellemeler ve borsa listelemesinin detaylarına değineceğiz.

HYDRANET WEB CÜZDANI

 • Hydranet’in Web Cüzdanı, hem BTC hem de EVM (ETH, ARB, POLYGON ve daha fazlası) ağları için kanal gönderme, alma ve ayarlama gibi zincir içi ve zincir dışı etkinlikler sunar.
 • BIP39. Metamask mnemonic’i import edebilirsiniz.
 • UI ve UX yetenekleri geliştirilecek. Şu an MVP olarak çalışıyor.
 • Konsept kanıtlı bir Web Cüzdanı topluluğa sunulacak. Kapalı bir test grubu oluşturulacak.

LITHIUM PROTOCOL

EVM Tarafında:

 • Hydranet, EVM takasları için Web DEX’te kendi protokolü olan Lithium’u kullanacak. 
 • Connext’e kıyasla 4 kat hızlı.
 • Connext’s Vector, Raiden Network ve Plasma gibi farklı EVM State kanal çözümlerinin hepsinin farklı faydaları vardır, ancak aynı zamanda çeşitli eksiklikleri de vardır. Örneğin, Connext Vector protokolü birden fazla (multiple routing nodes) yönlendirme düğümüne izin vermez. Hydranet’in Lithium’u, bu sorunların üstesinden gelmeyi, zincir dışı ödemelerin daha hızlı, çok duraklı (multi-hop) yönlendirilmesini sağlamayı amaçlıyor. Bu, daha sonra Hydranet DEX ağında birden fazla hub’ın çalışmasını sağlamak ve BTC <> EVM ticaretini mümkün kılmak için gereklidir.

Lithium protokol ile EVM için  multi hublara ve multi hoplara sahip olacağız. 

Lightning Network tarafında :

 • Lightning Network, normalde web node desteği sunmuyor. Node’lar tarayıcıda çalışacak. Bu yeni çözüm, kullanıcıların atomik takaslar gerçekleştirmesine ve yerel Bitcoin’i neredeyse tüm EVM tabanlı tokenlarla takas etmesine olanak tanıyacak.
 • Web Node, Lightning network’ün çok daha geniş kesimlerce kullanılmasına ve benimsenmesine neden olacak.
 • LN tarayıcı düğümü özelliği Web DEX için şunları sağlayacaktır:
  • Rapid Gossip Sync protokolünü kullanarak, İstemci DEX uygulamasına kıyasla Bitcoin için çok daha hızlı senkronizasyon süreleri (dakika yerine saniyeler). Lightningdevkit.org’daki makaleden detaylarını öğrenebilirsiniz.
  • Rapid Gossip Sync olmadan, senkronizasyon verilerini rastgele 80.000 kanal duyurusu ve 160.000 kanal güncellemesinden oluşan bir set kullanarak ölçtük ve ortalama olarak yaklaşık 53 MB belirledik.
  • Rapid Gossip Sync ile aynı grafiği temsil eden anlık görüntü 4,7 MB yer kapladı ve gzip’ten sonra yalnızca 2 MB yer kapladı. Bu anlık görüntünün işlenip cep telefonunda uygulanması için gereken süre 0,4 saniyeden kısaydı.

 • Her zaman güncel bir Lightning Dev Kit (LDK) yapılandırmasına sahip olacağız. Bu, daha yüksek güvenlik ve eklenmiş kanallar, çevrimdışı zincir dışı ödemeler ve daha fazlası gibi diğer özellikleri anlamına gelir.
 • Zincir dışı likiditeyi artırmak için Lightning Service Providers entegrasyonu devreye girecek.
 • Alış kanalı (Can Receive) kiralamalarını hızlandıracak ve sıfır onaya geçebileceğiz.Yani HUB’tan fon kiralamak için zaman kaybetmeyeceksiniz.

Hydranet – HDN Listelemesi

Proje resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla yeni listeleme duyurusunu aktardı.

“Sevgili Topluluk, 28 Ekim’de $HDN’nin başka bir büyük CEX’te işlem göreceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz!” diyen proje listeleme ile daha fazla ayrıntıyı 27 Ekim’de açıklayacak.

HDN Nasıl Alınır?

HDN almak isteyen yatırımcılar, Uniswap, Whitebit ve OpenOcean platformları üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir.

Hydranet hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için aşağıdaki bağlantıları gözden geçirebilirsiniz:

CoinMarketCaphttps://coinmarketcap.com/currencies/hydranet/

Website: https://hydranet.ai/

X (Twitter): https://twitter.com/TheHydranet

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Arbitrum Ekosisteminde Gelecek Vadeden Projeler

Kripto Balinaları Nasıl Takip Edilir?