içinde ,

HUSD Neden Düşüyor?

Huobi borsasının delist etme kararı almasının ardından HUSD stablecoin’in fiyatı ciddi şekilde düşüş yaşadı. Borsa, kullanıcılarına HUSD’yi Tether (USDT) ile takas etmede yardımcı olacağını söyledi.

Bir zamanlar popüler stablecoin’lerden biri olan HUSD, kripto borsası Huobi’nin Cuma günü varlığı listeden çıkardığını açıklamasının ardından 1 dolarlık sabit fiyatından düşüş yaşadı. Huobi, token sahiplerinin endişesini gidermek için kullanıcıların HUSD token’larını USDT ile değiştirebileceğini söyledi.

 

2022 yılının ilk aylarından itibaren sorunlar yaşayan HUSD, 11 Ekim tarihinde amaçlanan dolar kurunun altına düştü. ABD doları ile paritesini kaybetmesinin ardından 0.90 dolara kadar düştü. HUSD fiyatı son 24 saatte yüzde 55.7 oranında düşüş yaşayarak 0,329602 dolardan işlem görüyor. Dolaşımda 190 milyon HUSD coin arzı, toplamda 188 milyon coin arzı bulunuyor.

Bu gelişmelerin ardından HUSD coin’in keskin bir düşüş yaşaması kripto endüstrisinde merak edilen konulardan biri oldu. İşlem hacmini kendi stablecoin’i USDD’ye kaydırmaya çalıştığı ileri sürülen Tron kurucusu Justin Sun’ın Huobi’de üst düzey bir konumda olmasının etkili olduğu düşünülüyor. Borsa token’ı delist etme kararı aldı ancak Huobi, 2018’deki lansmanından bu yana HUSD’ın pazarlanmasında aktif rol oynamıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Sıradaki Bitcoin Halving Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Near Tokenomisi ve Dağılımı