in ,

Huobi Token (HT) Nedir? Nasıl Alınır? 

Huobi Token (HT), Huobi Global kripto para borsasının yerel kripto varlığıdır. ERC-20 standardında merkeziyetsiz bir biçimde oluşturulan HT, Ocak 2018’de piyasaya sürülmüştür. 

Huobi, 2013 yılında eski Oracle mühendisi Leon Li tarafından oluşturulan Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Bu borsanın yerel kripto varlığı olan Huobi Token’ın ardında da Leon Li ve Huobi ekibi bulunmaktadır. 

Huobi borsası, kazandığı karın %20’sini piyasa değerindeki token’ları geri satın almak için kullanır. HT, yatırımcı desteğinin yanı sıra tazminat sunmak için bir fonda ayrılarak mevduat sahipleri ve borsa kullanıcıları için garanti oluşturur. 

Huobi Primelist

Huobi Token Artıları ve Eksileri 

Huobi Token’ın artılarını şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Token dağıtımı benzersizdir ve yatırımcılar güvence altındadır.
  • Huobi, kullanıcıları ve HT sahipleri için %50’ye varan işlem ücreti indirimleri yapmaktadır.
  • Kullanıcılara verilen erken erişim ve çeşitli etkinliklere erişim.
  • Yatırımcılar, Huobi borsasında düzenlenen etkinliklere katıldıklarında ek token’lar kazanabilir. 

Eksileri: 

  • HT madenciliği yapılamaz veya stake edilemez.
  • Huobi, akıllı sözleşmelerle kullanımı desteklemez .

Proje Destekçileri

Huobi’nin bilinen en büyük destekçileri arasında Jump Capital yer almaktadır. Jump Capital, fintech, kripto, BT ve veri altyapısında ölçeklenebilir yazılım alanında uzmanlaşmış tez odaklı bir girişim yatırımcısıdır. Huobi’nin yatırım yaptığı projeler arasında ise Fanzee Labs, Oasys, Blockfolio, OpenFinance gibi şirketler bulunmaktadır. 

Huobi Token İstatistikler

Toplam arzı 500 milyon olan Huobi Token’ın dolaşımdaki arzı 153 milyon 357 bin 694’tür. Toplam arzın %31’i dolaşımda bulunmaktadır. Token’ın bu zamana kadar ulaştığı en yüksek seviye, 12 Mayıs 2021’de gördüğü 39.81 dolar seviyesiydi. Gördüğü en düşük seviye ise 30 Ocak 2019’da 0.89 dolardı. 

Huobi Token (HT) Nasıl Alınır? 

Huobi Token almak oldukça basit. Huobi Token’ı kendi borsası olan Huobi üzerinden basitçe alabilirsiniz. HT; Huobi dışında KuCoin, Uniswap, Gate.io, MEXC gibi borsalar üzerinden de kolaylıkla alınıp satılabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Nervos Network (CKB) Nedir? Nasıl Alınır?

Ethereum’un (ETH) Bir Sonraki Hedefi Neresi?