in ,

Huobi Token (HT) Neden Sert Düştü?

Huobi Token dakikalar içinde %80 değer kaybetti, Justin Sun likidasyonları ve ‘piyasa davranışını’ suçladı.

Huobi borsa tokeni (HT), aniden düşüş yaşadı ancak o zamandan beri hızlı bir toparlanma kaydetti. Şirket danışmanı Justin Sun bunu ‘piyasa davranışı’ olarak değerlendirdi. HT, 10 Mart’ın ilk saatlerinde 4,70 dolar civarından birkaç dakika içinde 0,40 doların altına düştü.

Borsa tokeni 9 Mart’ta gün içi en yüksek seviyesi olan 4,92 dolara ulaştı. Ancak o zamandan beri gün içinde neredeyse %20 değer kaybetti ve şu anda 3,95 dolar civarında işlem görüyor. Ayrıca, büyük likidasyon olayı Huobi tokenini çok kısa bir süre de olsa tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştırdı.

Justin Sun Huobi Token Çöküşünü Reddetti

Huobi Danışmanı ve TRON Kurucusu Justin Sun, çöküşü hızlı bir şekilde reddetti. Kripto Twitter’daki tepkilere yanıt olarak borsanın ve tüm fonların güvende olduğunu belirtti.

Şu anda tüm çalışmalar istikrarlı bir şekilde devam ediyor, beklenmedik bir olay yok ve bu dalgalanmalar sadece piyasa davranışının bir sonucu.

Sun, Huobi’nin HT piyasasındaki dalgalanmalardan kaynaklanan zararları tamamen karşılayacağını belirtti. Ayrıca, borsadaki likidite derinliğini artırmak için 100 milyon dolarlık bir likidite fonuna yatırım yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kripto Piyasası 70 Milyar Dolar Kaybetti

Kripto piyasasındaki büyük değer kaybı, bir haftalık medya FUD’unun ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yoğun regülasyon baskılarının sonunda yaşandı. Olaylar zinciri, New York Mali Otoritesinin kripto borsası KuCoin’e dava açmasıyla devam etti. Bununla birlikte New York Başsavcılığı, KuCoin davasında Ethereum’un menkul kıymet olduğunu iddia etti. Gelen haberler ile Huobi borsasının kripto para birimi (HT), 10 dakikada %80 düştü. Huobi borsası ile bağlantılı olan TRON (TRX) ise %5’ten fazla düşüş yaşadı.

Kriptopara

Piyasalar son 12 saat içinde 70 milyar dolar değer kaybetti. Sonuç olarak, toplam sermaye bu yazının yazıldığı sırada son iki ayın en düşük seviyesi olan 969 milyar dolara geriledi.

BTC gün içinde %7,9 değer kaybederek 20.000 doların altına düştü ve şu anda 19.926 dolardan işlem görüyor. ETH de %7,5’luk bir düşüşle düşüş sırasında 1.420 dolara geriledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

XRP, BTC

En İyi Kripto Balina Takip Araçları

Cosmos Projesi 2023 Hedefleri