in ,

Huobi Neden Gizlilik Token’larını Delist Ediyor?

Huobi, Seyşeller merkezli Çin’de kurulan bir kripto para borsasıdır. Platform, yeni güncellemelerle ilgili trader’lara ve yatırımcılara duyuru yaptı. Bu duyuruda, yedi gizlilik parasının alım satım ve saklama hizmetlerini durdurmaya karar verdiğini söyledi.

Yeni karar platformun bulunduğu ülkelerden gelen çeşitli baskılar sebebiyle ortaya çıktı. Borsa, Monero liderliğinde ilk yedi gizlilik para birimini vurguladı. Delist edilen diğer kripto paralar arasında Verge, Firo, Horizen ve Dash yerini aldı. Bununla birlikte Huobi, Monero ve Zcash dahil olmak üzere yedi gizlilik merkezli kripto parayı delist etmeyi planlıyor.

Huobi, Tarihi 19 Eylül Olarak Belirledi

Kripto borsası Huobi; Dash, Decred, Firo, Monero, Verge, Zcash ve Horizen alım satımını 6 Eylül’de sonlandırdığını açıkladı. Şirket her kripto para için para yatırma işlemlerinin 12 Eylül itibarıyla biteceğini söyledi. Fakat para çekme işlemlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

huobi

Huobi’nin yaptığı açıklamaya göre kripto paralar 19 Eylül’de tamamen platformdan çıkacak. Bu gelişmeyle ilgili şirket, kullanıcılara siparişleri konusunda uyarıda bulundu. 19 Eylül’e kadar gelen herhangi bir siparişte borsanın kullanıcı adına otomatik olarak iptal edeceğini belirtti. Bununla birlikte, parayı spot hesabına iade edeceğini de sözlerine ekledi.  

Huobi Global, her ülke ve bölgenin uyumluluk politikalarına sıkı sıkıya uymakta. Bununla birlikte her zaman kullanıcılarının varlığını korumak için çaba gösteriyor. 

Huobi, son birkaç aydır şirketin üslerinin bulunduğu 100’den fazla ülkede düzenleyici çerçeveyi karşılamak için çok uğraştığını belirtti. Duyuruda borsa, güncellemenin regülasyonlara ve şirket kurallarına uyma kararından kaynaklandığına dikkat çekti.

Kripto Gizliliği Tehdit Altında

Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), kısa süre önce Ethereum tabanlı bir karıştırma hizmeti olan Tornado Cash’e yaptırımlar uyguladı. Bunun ardından geliştiricilerinden birini hapse attı. Bu gözdağı üzerine, büyük kripto paralar için alım satım süreci bu tür saldırılardan kaçınmayı başardı. Chainalysis gibi blok zinciri istihbarat firmaları, çalınan fonlarda milyonlarca doları izlemek ve almak için şeffaf halka açık defterlerini kullanabildiler.

Huobi Primelist

Huobi’nin yaptığı duyuruda, gizli işlem detaylarına ilişkin yasadan alıntı yaptı. Şirket; vadeli işlemler, marjlar ve diğer ürünler arasında yasaklanmış ticaretin de altını çizdi. Gizlilik token’ları konusunda borsaya baskı uygulayan ülke sayısının artıp artmadığı hala belirsiz.

Japonya ve Avustralya önümüzdeki yıllarda, daha fazla ülkenin aynı şeyi izleyeceğini tahmin etmekteler. Bunun yanı sıra Huobi, borsanın önümüzdeki aylarda ABD pazarına girmesi ile ilgili ilerleme kaydediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Bitcoin, Ayı,

Ayı Piyasasına Direnecek 5 Kripto Para

Sweatcoin IDO Fiyatından 12x Yaptı!