içinde , ,

Huobi DeFi Projelerine Yatırım Yapmak İçin 100 Milyon Dolarlık Fonu Başlattı

Dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden biri olan Huobi Group, bu haftanın başlarında Huobi’nin blockchain alanındaki yatırım portföyüne odaklanacak yeni bir yan kuruluş olan Huobi Ventures’ı başlatacağını duyurdu. Çinli yan kuruluş grubu, 100 milyon dolarlık bir portföyle üç yıllık dönem boyunca Erken Aşama DeFi Projelerine yatırım yapmayı düşünüyor.

Bu girişim, Huobi Group’un CFO’su Lily Zhang tarafından yönetilecek Huobi Ventures, geçmişteki yatırım fonları Huobi Eco Fund, Huobi Capital ve Huobi DeFi laboratuvarlarını tek bir yatırım portföyünde birleştirecek. Zhang bu konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Yatırımlarımızda şimdiden önemli ilerleme kaydetmiş olsak da, yan kuruluşun kurulması, Huobi için çok önemli bir noktada büyümemizi hızlandırmak için daha uyumlu bir çaba olacaktır”. “Farklı yatırım stratejilerine odaklanan ayrı ekiplerimiz var, ancak herkesi tek bir varlık altında bir araya getirerek daha uyumlu bir strateji oluşturabilir ve blok zinciri ve DeFi alanlarını şekillendiren en yenilikçi projelere yatırım yapmaya ve onları desteklemeye devam edebiliriz.”

Blockchain ve stablecoin alanındaki “yüzlerce projeye” yatırım yapan Huobi, bugüne kadar 69 milyon doların üzerinde yatırım yaptı ve bu tarih itibariyle portföy bakiyesi yaklaşık 215 milyon dolara kadar ulaştı. Grubun yatırımlarından bazıları arasında Ampleforth, Terra, Oasis Network ve Optimism var. Özellikle fiat para birimlerinin fiyat istikrarını verimli işlemler için Bitcoin ile birleştirmede uzmanlaşan DeFi protokolü Terra, yönetişim tokeni ile 6 milyar dolarlık etkileyici bir piyasa değeri elde etti.

Huobi, 10 Milyon Dolar Bütçe İle NFT Alanına Girmeye Hazır

Grup, risk sermayesi ile birleşme ve devralmalara odaklanan 100 milyon dolarlık “Bitcoin” fonunun yanı sıra, 10 milyon dolarlık bir değiştirilemez token (NFT) fonu yaratacak. NFT alanındaki son yavaşlamaya rağmen, birçok yatırımcı NBA Top Shot, Sorare, Opensea ve Rarible gibi büyük pazar yerlerinin potansiyelinden yararlanmaya devam ediyor. Grup, NFT projelerine odaklanmasına rağmen, fon aynı zamanda doğrudan koleksiyonlara yatırım yapmaya da açık.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

TVL (Total Value Locked) Nedir Ve DeFi Projelerinde TVL Neden Önemlidir?

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Sektöründe Yeni Tartışma: Madencilikte Yüksek Fosil Yakıt Kullanımı