in ,

Huobi Çin Şubesini Tasfiye Etti

Huobi

Kripto regülasyonları denince akla ilk gelen ülke Çin’dir. Çin’in yaptığı regülasyonlar bütün ekosistemi doğrudan etkilemektedir. Tüm bunların arasında ülkede oldukça popüler olan Huobi borsası bir takım düzenlemeler yapıyor.

Seyşeller merkezli olan kriptopara borsası Huobi, Güney Kore, Japonya ABD başta olmak üzere birçok ülkeye yayılıyor. Çin’de ise Huobi borsası oldukça popüler. Çin’deki popülerliğine rağmen kriptopara borsası Çin regülasyonlarına adapte olmak için birtakım düzenlemeler yapıyor. Şirket geçen günlerde yaptığı bir duyuruya göre Beijing Tianxia Network Co. LTD’yi kapattığını açıkladı. Firma 22 Temmuz’dan bu yana kapalı duruyor ve ilerleyen 45 günde tasfiye edilecek.

Huobi

Kısaca Huobi

Huobi Pekin firmasının en büyük paydaşı %70.52 ile CEO Leon Li olarak görünüyor. Öte yandan Pekin’deki firmanın Çin’in 5 bölgesine yayılmış yaklaşık 10 milyon yuana sahip. Bu haber ek olarak ise Huobi tüm medya ve sosyal medyadaki platformlarından Çin şifrelemelerini kaldırdı. Diğer yandan ise farklı ve yine çok popüler olan Çin borsası OKCoin de Pekin’deki  şubesini kapatan borsalardan birisi olarak göze çarpıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

FED

FED Toplantısı Sonrası Piyasalardaki Genel Görünüm

flow

Flow (FLOW) Binance Borsasında Listeleniyor: Peki FLOW Nedir?