in ,

Humans.ai Testnet Yayında!

Humans.ai, genel ölçekte yapay zeka kullanımı artırmak için kendi etrafında paydaşlar ekosistemini bir araya getiren, bağımsız bir Proof of Stake yeni nesil blok zincir platformudur. Platform yakın zamanda Cosmos Ekosistemini oluşturan birbirine bağlı blok zinciri ailesi olan IBCgang’in bir üyesi olacak. 

2023’te piyasaya sürülmesi planlanan AI’ler için blok zinciri geliştirmeye yönelik önemli bir adım olan Humans.ai Gravity Testnet, halka açıldı. 13 Aralık tarihinde teste açılan ağ, humans.ai’nin resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Bu testnet, Humans.ai blok zinciri için önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

Humans.ai’nin yapay zeka blok zinciri, blok zincir üzerinde yapay zekayı yönetebilen, dağıtabilen ve yürütebilen Cosmos ekosisteminden gelen ilk blok zincir ağıdır. Gravity kod adlı Humans.ai testnet, artık kullanımdan kaldırılan Humans.ai Devnet’in birçok yeni geliştirmesini içeren yükseltilmiş bir versiyon olarak hizmet verecek. 

Humans.ai Gravity Testnet, Anima Mundi Mainnet yayına girdikten sonra da var olmaya devam edecek ve öncelikle geliştiriciler tarafından yapay zeka uygulamalarını test etmek için kullanılacak. 

Genel olarak Gravity Testnet aşamasında, Humans.ai blok zinciri, ağın istenen parametrelerde çalıştığından ve her işlevsellik ve özelliğin amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için zorlu testlere tabi tutulacak. Gerçekleştirilen testlerden bazıları şunlara odaklanacak: 

  • Genesis eş node’larını ve yeni validatörlerini bağlama ve ayırma sürecini kıyaslama ve stres test edilecek. (Bir blok zincirde doğrulayıcıların rolü, sistemin işleyişi için çok önemlidir.) 
  • Tamamen testnet’te çalışan bir yapay zeka çalıştırarak ilk iş yükü node’ları kümesini test edilecek. İlk testler başarılı olursa AI, Proof of Human’ı kullanacak biçimde yükseltilecek. (Proof of Human, Ethereum’daki kullanıcılar için bir sosyal kimlik doğrulama sistemidir.)
  • Aynı zamanda kullanıcıların AI NFT’leri gönderebileceği, satın alabileceği ve yürütebileceği AI NFT pazarının beta sürümü test edilecek. (Bu adım, projenin AI ekonomisi oluşturmasında oldukça önemli bir basamaktır.) 
  • Platformun yerel kripto varlığı olan HEART tokenlerin Ethereum’dan Human.ai blok zincirine çapraz transferini kolaylaştıran Ethereum köprüleme işlevi test edilecek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

kripto blockchain

Acquire.Fi (ACQ) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Decentraland (MANA) Nedir? Nasıl Alınır?