in , ,

Huma Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Huma Finance, gelir ve alacaklarla desteklenen yeni nesil merkeziyetsiz risk ve borç verme çözümleri oluşturmaya yönelik açık bir protokoldür.

Huma Finance’ın gerçekleştirdiği testnet ile etkileşime girmek için yapmanız gereken bazı görevler bulunuyor. Bu görevleri şöyle sıralayabiliriz: 

  • İlk olarak Huma Finance’ın Discord kanalına katılım sağlamanız gerekiyor. Her şeyin konuşulduğu ve son gelişmelerin paylaşıldığı Discord kanalına katılmak için “https://discord.com/invite/6HVkGfvMJh” linkini kullanabilirsiniz.
  • İkinci adım olarak “https://app.huma.finance/#/borrow” linkine giderek cüzdanınızı bağlamanız ve Goerli ağını seçmeniz gerekiyor. 

Testnet

  • dApp’e bağlandığınızda Goerli Testnet’i kullandığınızda emin olun. 
  • İşlemleri gerçekleştirebilmek adına cüzdanınıza bir miktar test tokeni eklemelisiniz. Test USDC için MetaMask’ta yer alan “import token” seçeneğine tıklayın ve sözleşme adresini girin.
  • Sözleşme Adresi: 0xf17FF940864351631b1be3ac03702dEA085ba51c. 
  • Test sırasında karşımıza çıkabilecek gas ücretleri için de biraz Goerli ETH talep etmemiz gerekiyor. “https://goerlifaucet.com/“ bu linke tıklayarak Goerli Test ETH talep edebilirsiniz. 
  • dApp’te “Get USDC Tokens” yazan butona tıklayarak test için kendinize test USDC’leri gönderin. 

  • Testnet üzerinde fatura faktoring havuzunu test edebilmek için sahte bir faturaya ihtiyacınız var. Sizi bir test istek ağı düğümünde fatura oluşturma akışına götüren “Create Invoice” seçeceğine tıklayın. Ayrıntıları doldurun ve faturanızı oluşturun. Faturanıza karşılık borç almak için fatura faktoring havuzuna geri dönün. Oluşturduğunuz faturanın yanında yer alan “Get Paid New” butonuna basmanız yeterli olacaktır.
  • Bir diğer adım olarak Huma protokolüne katkıda bulunabilirsiniz. Sözleşmeler ve denetim raporlarını inceleyerek görüşlerinizi topluluk ile paylaşabilirsiniz. Potansiyel güvenlik zaafiyetlerini belirleyerek güvenlik hatası ödül programı aracılığıyla iletebilirsiniz. 

Huma Testnet ile etkileşime girmek işte bu kadar basit. Proje hakkında daha fazla detay sahibi olmak istiyorsanız Huma Finance’ın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Frax Share (FXS) Nedir? Nasıl Alınır?

Baby Doge Coin (BabyDoge) Binance’te Listelenir mi?