in ,

HOPR Polygon’da Bir Sonraki Teşvik Edilmiş Test Ağını Başlatıyor

hopr

2020’nin sonlarında Polygon’daki (daha sonra Matic ismini aldı) başarılı bir test ağının ardından HOPR, gizlilik protokolünün gelişmiş özellikleri hakkında veri toplamak için ikinci bir teşvik edilmiş test ağı (test net) çalıştırıyor.

Test ağı 26 Ağustos Perşembe ile 2 Eylül Perşembe arasında çalışacak ve kullanıcılar düğümleri (nodes) çalıştırdıkları ve HOPR karma ağı üzerinden veri gönderip aktardıkları için ödüllendirilecekler.

HOPR’ın Teşvik Edilmiş Karma Ağı Meta Veri Gizliliği Sağlıyor

Şubat ayında ana ağlarını (mainnet) ve HOPR tokenlerini piyasaya sürdükten sonra, HOPR şimdi gizlilik protokolünün gelişmiş özelliklerini oluşturmaya ve ayrıca ölçeklenirken mixnet’in nasıl davrandığına dair veri toplamaya çalışıyor.

Düşük ücretli popüler bir zincir olan Polygon, bir üretim ortamında HOPR ağının kararlılığını ve hızını test etmek için mükemmel bir ortamdır.

HOPR’ın staking programına katılanlar, HOPR test ağı tokenlerini (mHOPR) talep etmek için gösterge tablosunu ve düğümlerini finanse etmek için MATIC’i kullanabilirken, HOPR’da yeni olan kişiler bir musluk aracılığıyla mHOPR testnet tokenlerini alabilecekler. Düğümleri çalışmaya başladığında, katılımcılar düğümlerini bir ödül adresine bağlamak için yeni imzalama işlevini kullanabilirler.

hopr

Katılımcılar, veri gönderme ve aktarma, ödeme kanallarını açma ve kapatma ve HOPR‘nin aktarım kanıtı (proof of relay) mekanizmasını güçlendiren kriptografik biletleri kullanma dahil olmak üzere düğümleriyle görevleri tamamlayarak puan kazanacaklar.

Minimum aktivite eşiğini karşılayan tüm katılımcılar, HOPR’ın stake programının bir parçası olarak takas edilebilecek veya kullanılabilecek bir testnet NFT’si alacaklardır. En yüksek aktiviteye sahip katılımcılar, test ağı tamamlandığında daha yüksek dereceli NFT‘ler alacaklardır.

Katılımcıların puanlarını takip etmek için zincir içi analiz kullanılacak ve network.hoprnet.org adresindeki bir gösterge panosu aracılığıyla test ağının genel durumunu ve puanlarını izlemek mümkün olacak. Pano ayrıca, test ağına nasıl katılacağınıza ve teşvik planının bir dökümüne ilişkin tüm ayrıntılara bağlantı verecek.

Gizlilik: Web3 Ekosisteminin Temel Bir Parçası

Polygon, 2021’de yalnızca ham kullanıcılar (raw users) açısından değil, aynı zamanda kapsamlı bir hizmet ve özellik ekosistemi oluşturarak hızla büyüdü.

“Polygon, son HOPR test ağından bu yana, özellikle de Polygon Hermez’in son entegrasyonundan bu yana giderek güçlendi. Polygon, bir sonraki Ethereum ölçeklenebilirliğine öncülük ediyor ve karışıma meta veri gizliliği ekleyerek HOPR ile üzerimize düşeni yapmaktan heyecan duyuyoruz.”
— Sebastian Bürgel, HOPR Kurucusu

hopr

“Web3’ü oluşturmaya yaklaştıkça, veri ve meta veri gizliliği acil bir sorun haline geliyor. HOPR’ın teşvik edilen mixnet’i, diğer kripto hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olan düşük maliyetli gizlilik sağlayarak Polygon ekosisteminin tüm kullanıcılarına fayda sağlayacak eksiksiz meta veri gizliliği için bir katman-0 (layer-0) çözümüdür.”
— Sandeep Nailwal, Polygon Kurucu Ortağı”

HOPR test ağını kullanmaya başlamak ve Web3 ve DeFi gizliliğine katkıda bulunmak için network.hoprnet.org adresindeki testnet panosunu ziyaret edebilirsiniz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Moonriver MOVR

Moonriver Kucoin’de Listelendi: $MOVR Nedir?

Yabancı Kripto Fenomenleri

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 27 Ağustos 2021