in ,

Hong Kong Merkezli First Digital USD Stablecoin’ini Tanıttı

Hong Kong merkezli nitelikli saklama şirketi First Digital, ABD dolarına sabitlenecek ancak Asya’da düzenlenecek yeni stablecoin’ini tanıttı. 

Şirketten yapılan açıklamada, First Digital USD yada FDUSD olarak adlandırılan bu varlığın bire bir oranda ABD doları ya da eşdeğer varlığa uygun biçimde bir varlıkla desteklenmesinin amaçlandığı ve rezervlerin Asya’daki kurumlarda ayrılmış hesaplarda tutulacağı belirtildi. 

First Digital, stablecoin’in programlanabilir olduğunu ve finansal sözleşmelerin, emanet hizmetlerinin ve sigortanın aracılar olmadan yürütülmesini sağlayabildiğini söyledi. 

Şirket yaptığı açıklamada: “First Digital Labs, mevcut ve gelecekteki geçerli yasa ve yönetmeliklere tam uyum sağlamak için yerel ve denizaşırı düzenleyici makamlarla yakın iş birliği içinde çalışacak. Stablecoin’ler, yerel para birimlerini etkilemeye çalışan merkez bankası politika yapıcılarına karşı bir koruma sağlıyor” ifadelerini kullandı. 

Ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na göre kurallar varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasını, müşteri varlıklarının ayrılmasını, çıkar çatışmalarından kaçınılmasını ve siber güvenlik standartlarını belirliyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Çin Coin’leri Listesi

Binance Labs, Fusionist’in Tohum Finansman Turuna Ortak Oldu