in ,

Holochain (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?

Holo, blok zincir kullanımına gerek duymadan bir dApp geliştirme yöntemi olan Holochain ile oluşturulmuş ve merkeziyetsiz uygulamaları barındırmak amacıyla kullanılan eşler arası dağıtılmış bir platformdur. 

Proje, Holochain uygulamaları (hApps) ile kurumsal kontrolden arındırılmış, bireylere hizmet eden bir internet sağlamayı amaçlar. Basit bir anlatımla merkeziyetsiz bir internet sunmayı hedefler. 

Holochain Ekibi

Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından yaratılan Holochain projesinin temelleri 2016 yılının Aralık ayında atılmıştır. Proje, P2P ekonomisine güç sağlamak amacıyla tasarlanmış teknoloji geliştiricisi MetaCurrency projesinin bir parçası olarak başlatılmıştır. 

HOT kısaltmasıyla bilinen Holochain’in ICO’su ise 2018 yılının Nisan ayı ve Mayıs ayı arasında yapılmıştır. 

Holochain Destekçileri 

Projenin yatırımcıları arasında önemli yatırım şirketleri yer almaktadır. Bu şirketler arasında Kiwi Connect, Du Capital, Woodstock Fund, 3x Capital, VBC Ventures, 42 Fund, Orcas Venture Capital, Rheinest, VYSYN Capital gibi isimler bulunuyor. 

Holochain Nasıl Çalışır? 

Dağıtık hApps’ler ile merkezi internet arasında köprü kurma niteliği taşıyan Holochain’in çalışma mekanizmasında, her katılımcının kendine ait zinciri bulunmaktadır. 

Kullanıcılar bu özellik sayesinde, merkeziyet yapısına bağlı kalmadan Holochain uygulamaları ile işlem yapabilir ve kendi verileri ile kimliklerini kontrol edebilirler. Bu, Holochain’in en öne çıkan özelliklerinden biridir. Aynı zamanda proje, ölçeklenebilir, hızlı enerji konusunda verimli ve diğer blok zincirlerine kıyasla daha ucuz olan yeni nesil bir proje olmayı hedeflemektedir. 

Holochain’i benzersiz yapan özelliklerden biri de internetin baskın merkezi sistemlerine bir alternatif oluşturarak kullanıcıların kendi seçimlerini yapma yeteneğini korumasıdır. Bu, üzerinde hareket edilebilecek güvenilir bilgiler vererek yardımcı olur. 

Alışılmış uygulamalardan biraz farklı olan bu proje, bireysel bir ajans işlevi ile başlar. Bu kapsamda uygulamanın kendi kopyasını çalıştırırsınız, bu sayede kimliğiniz ve verileriniz makinenizde yayınlanır ve izniniz olmadan hiçbir işlem yapılamaz. 

Uygulama üzerinde her kullanıcı aynı yetki ve sorumluluğa sahiptir. Bu sayede, özgürlük ve hesap verebilirlik arasında bir denge sağlanır. 

HOT İstatistikleri

Toplam arzı 177 milyar 619 milyon 433 bin 541 olan HOT’un dolaşımdaki arzı ise 173 milyar 467 milyon 411 bin 324’tür. HOT, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyatı 5 Nisan 2021’de 0.031 dolar zirvesiyle görmüştür. Varlığın gördüğü en düşük fiyat ise 0.0002 dolar seviyesi olup 13 Mart 2020’de görülmüştür. 

HOT Nasıl Alınır?

HOT, birçok popüler kripto varlık platformu üzerinde listelenmektedir. Binance, Uniswap, Gate.io, Bybit, Huobi, Cryptocom, Phemex ve WazirX gibi platformlar üzerinde listelenen varlığı, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Kusama (KSM) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

PitchBook, Yatırım Şirketlerine Dair Rapor Sundu