in

HIVE Madencilik Şirketi ile Intel Ortaklığı

HIVE ve Intel şirketleri arasında anlaşma ile HIVE, bu doğrultuda firma Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonlarını geliştirmeyi hedeflediğini belirtti. Ek olarak HIVE Compute North ile de niyet mektubu paylaşımında bulundu. 

Kripto para madenciliği üzerine odaklanan bir şirket olan HIVE, blockchain madencilik ekipmanlarına yönelik bir anlaşma imzaladı. Firma bu anlaşmanın yüksek performanslı ASIC madencilik çiplerini satın almaya yönelik olduğunu duyurdu.

Intel firması madencilik firmalarını destekleyerek bu sektörde saygın oyunculardan biri olmayı hedefliyor. 

Intel ile HIVE ortakları

HIVE’nin yönetim kurulu başkanı Frank Holmes süreçle ilgili heyecanını bazı açıklamalarla dile getirdi. En büyük heyecanının HIVE ekibinin ABD’deki madencilik operasyonlarındaki genişleme olduğunun altını çizdi. Bu genişlemedeki aracılardan biri olarak Intel ile olan sürece işaret etti. Bakıldığında dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden biri olan Intel, bu süreçte oldukça önemli bir noktada yer almaktadır.

HIVE yaptığı açıklamalarda sadece Intel değil ODM (özgün tasarım üreticisi) ile de çalışacağını belirtti. Bu süreçte ODM’nin görevi Intel tarafından sağlanan blokzinciri hızlandırıcılarını bir Bitcoin madencilik sistemine entegre etmek olacak. HIVE’nin mühendis ekibi ise sistem entegrasyonlarına yönelik yazılım ve donanım geliştirerek sürece destek olacak.

2022’nin ikinci yarısından itibaren bir yıl içinde madencilik sisteminin teslim edilmesi bekleniyor. HIVE, bu madencilik sisteminin kurulması durumunda toplam Bitcoin madenciliği hash hızında saniyede 1,9 Exahash’tan %95’e kadar bir artış olacağını belirtti.

HIVE Başkanı ve COO’su Aydın Kılıç, konuyla ilgili şunları söyledi:

Aylarca süren dikkatli bir planlamanın ardından, Intel gibi küresel bir teknoloji lideriyle birlikte bu adımı atacağımız için çok heyecanlıyız. Firma, bu yeni nesil blokzinciri hızlandırıcılarını yeşil enerji altyapısında uygulamaya kararlıdır.

HIVE, Compute North ile de bir anlaşma imzaladı

Firma, Compute North’a bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalayacağını duyurdu. Firma, enerji açısından verimli olmakla birlikte büyük ölçekli bilgi işlem altyapısında endüstri lideridir. Ek olarak ABD’deki operasyonları önemli derecede artmaktadır.

Compute North CCO’su Kyle Wenzel şunları söyledi:

Ekibimiz enerji geçişini hızlandırmak ve veri merkezi pazarını bilgi işlem ihtiyaçları için verimli bir platform oluşturacak şekilde geliştirmek için çalışmaktan gurur duyuyor.

Kaynak: invezz

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Biden Kripto Kararnamesini İmzaladı

Putin, Rusya’ya Ambargo Uygulayacak Ülkelere Ham Madde İhracatını Yasaklıyor