in ,

Hindistan Hükumeti Kriptoparaların Ödeme Sistemlerinde Kullanılmasını İstemiyor

Hindistan Bakanlıklar Komitesi, özel kripto varlıkların yasaklanmasını önerirken devlet çıkışlı kriptoparaların yasaklanmasını gerek görmedi.

Hindistan yönetim birimi kriptoparaların ülkenin finansal sisteminden çıkarılması için önemler alacak. Öte yandan devlet tarafından çıkarılan dijital varlıklar bu önlemler kapsamında yer almıyor.

Kriptoparalar Yasa Dışı Faaliyetlere Neden Oluyor

The Economic Times’ın yakın zamanda yayınladığı bir habere göre, Hindistan hükumeti dijital para birimlerini yıkmak için sıkı önemler alıyor, çünkü çoğu suçlu yasa dışı faaliyetler için bu mecrayı kullanıyor. Yetkililer sanal varlıkların ülkenin ekonomik ağında yer almaması gerektiğine inanıyor.

Hindistan Maliye Bakanı Pankaj Chaudhary şu açıklamayı yaptı:

“Hükumet kriptoparaları yasal teklif olarak ya da para birimi olarak saymıyor ve kriptoparaların kötüye kullanımını engellemek için elinden gelen her şeyi yapacak”

 

Hindistan’ın Kriptoya Bakışı

Dünyanın ikinci en büyük nüfuslu ülkesi kripto uğraşlarına karşı baya kararsızdı. Örneğin bu sene Mart’ta, Hindistan yetkilileri kripto kullanmayı, madenciliğini yapmayı ve takas etmeyi yasaklamayı düşündü. Hindistan hükümeti kriptopara piyasasına girenleri hapis cezasıyla cezasıyla cezalandıracağını dahi ima etti.

Bununla beraber iki ay sonra, hükumet tamamen bir yasaklama yapmak yerine yaklaşımını gözden geçirdi. Yetkililer teknolojik iyileştirme için blockchain kullanacaklarını ve kriptoyu dijital varlık olarak düzenlemek için yeni yollar önereceklerini belirttiler.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Siber Güvenlik, Gizlilik ve Verilerin Geleceği Hakkında 8 Cesur Öngörü

Marvel’in Efsanevi Süper Kahramanı Spider-Man NFT Oldu