in

Hinata Kurucusu Jonathan ile AMA Etkinliği

Hinata Kurucusu Jonathan, 9 Aralık 2021 Perşembe Türkiye saati ile 20.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Jonathan, Founder of Hinata, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Thursday, December 9, 2021 at 20.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

onepunchkripto: Merhaba Jonathan, topluluğumuza hoş geldiniz, nasılsınız? 😄

Hi Jonathan, welcome to our community, how are you? 😄

Jonathan: Merhaba! iyiyim teşekkürler iyi ki buradayım.

Hello! I am good thanks, glad to be here.

onepunchkripto: Sanırım izleyicilerimiz hazır, siz de hazırsanız AMA seansımıza başlayalım!

I think our audience is ready, lets start our AMA session if you are ready as well!

Jonathan: Tabii ki başlayalım.

Sure lets get started.

onepunchkripto: Merhaba Arkadaşlar,
Hinata projesi Kurucusu Jonathan, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Jonathan, Hinata projesi hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz!
Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/koinsaati/status/1468139616490373125) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ve https://twitter.com/hinataio hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,
Jonathan, the Founder of Hinata project is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Jonathan, thank you for accepting our invitation to answer the questions about Hinata!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After Jonathan answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Jonathan will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/koinsaati/status/1468139616490373125) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati and https://twitter.com/hinataio Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

onepunchkripto: S1- Hinata ile yeni tanışanlara, projenin adının ne anlama geldiğini ve nasıl ortaya çıktığını kısaca anlatır mısın?

Q1- Could you briefly explain what does the name of the project mean and how did you come up with the idea?

Jonathan: Hinata aslında Japonca’da “mutlu bir yer” anlamına gelir. İsmi birkaç nedenden dolayı seçtik, ancak çoğunlukla söylemesi kolay ve anime dünyasında tanıdık bir terim. Bunu ayrıca anime/manga sanat sahnesinde elde etmeye çalıştığımız şeyi temsil ettiği ve önceki markamızı genişletip THE anime Metaverse/NFT platformu haline gelebileceğimiz için seçtik.

Hinata actually means “a happy place” in Japanese. We picked the name for a few reasons, but mostly it is easy to say and it’s a familiar term in the anime world. We also picked this because it represents what we are trying to achieve in the anime/manga art scene and be able to expand our previous brand and become THE anime Metaverse/NFT platform.

onepunchkripto: Aah anladım ne güzel bir kelime ve anlam. Hepimiz mutlu yerimizi arıyoruz 😄

Aah I see, such a lovely word and a meaning. We are all searching our happy place 😄

onepunchkripto: S2- Hinata’nın multi chain NFT pazaryeri ve değişim platformu olduğunu görmekteyiz. Hinata’nın diğer NFT platformlarına göre farklarından, üstün olan özelliklerinden bahsedebilir misin?

Q2- We see that Hinata is a multi-chain NFT marketplace and exchange platform. Can you talk about the differences and different features of Hinata compared to other NFT platforms?

Jonathan: Hinata platformu, öncelikle NFT’ler için bir pazar ve dağıtım platformudur. Biz içerik üreticisiyiz ve dijital koleksiyon sahnesine girmek isteyen düzinelerce yetenekli illüstratörle ortaklık kurduk. Ödeme için blokzinciri kullanarak kapınıza kadar sipariş edebileceğiniz 2d, 3d ve gerçek hayattaki fiziksel öğeler olacak. Gelecekte bunu, çoklu zincir token desteği, sanatçı işe alma/abonelik özellikleri ve üretken NFT’lerimizi kullanan (önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek) bir play to earn oyununu içeren bazı etkileşimli deneyimleri içerecek şekilde genişleteceğiz.

The Hinata platform is a marketplace and distribution platform for NFTs first off. We are content producers and have partnered with dozens of talented illustrators looking to break into the digital collectible scene. There will be 2d, 3d and real life physical items you can order to your doorstep using blockchain for payment. In the future we will expand this to include multi-chain token support, artist hiring/subscription features, and some interactive experiences which include a play-to-earn game which uses our generative NFTs (which will be launched early next year).

onepunchkripto: 2d, 3d ve gerçek hayattaki fiziksel öğeler kulağa heyecan verici geliyor ve gelecekte bir p2e oyunu!!! sabırsızlanıyorum 👀

2d, 3d and real life physical items sounds exciting and a p2e game in the future!!! I can’t wait 👀

onepunchkripto: S3- Hinata platformunu, hiç NFT tecrübesi olmayan bir kullanıcı rahatlıkla kullanabilecek mi? ya da kendi NFT lerini yaratıp satışa sunabilecek mi?

Q3- Will a user with no NFT experience be able to use the Hinata platform easily? or will they be able to create and sell their own NFTs?

Jonathan: Evet, kullanıcı deneyiminin mümkün olduğunca basit ve sezgisel olmasını istiyoruz. Kullanıcılar ikincil piyasada NFT alıp satabilir, teklif verebilir, çekiliş yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Sorunun ikinci yarısı için, başlangıçta, NFT oluşturma yeteneğine sahip olacak doğrulanmış kullanıcılarla başlayacağız, ancak zaman geçtikçe ve platform belirli bir dönüm noktasına ulaştıkça, oluşturma yeteneğini açmayı planlıyoruz ve genel halka NFT’ler oluşturmayı planlıyoruz.

Yes, we want the user experience to be as simple and intuitive as possible. Users would be able to buy and sell NFTs on the secondary market, bid, raffle and much more. For the second half of the question, at the beginning, we will start with verified users who would have the ability to create NFTs, but as time goes on and the platform reaches a certain milestone, we do plan on opening the ability to create and generate NFTs to the general public.

onepunchkripto: Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmak önemlidir. Aksi takdirde, kullanıcılar için sinir bozucu olur.

It’s important to have a user friendly interface. Otherwise it’s frustrating for users

 

onepunchkripto: S4- Alım satım platformlarında en çok merak edilen şey güvenliğidir. Hinata’da güvenliği sağlamak için ne tür önlemlere sahipsiniz?

Q4- The most curious thing about trading platforms is security. What measures do you have to ensure safety in Hinata?

Jonathan: ERC-20 token’imiz, endüstri standardı olan bir OpenZeppelin contract’ı kullanılarak dağıtılır. Bu contract’lar denetlenir ve son derece güvenlidir. Hinata pazaryeri akıllı sözleşmelerimiz de önde gelen bir blockchain firması tarafından tamamen denetlenecek. Umarım bu biraz daha güven vericidir!

Our ERC-20 token is deployed using an OpenZeppelin contract, which is the industry standard. These contracts are audited and highly secure. Our Hinata marketplace smart contracts will also be fully audited by a leading blockchain firm. Hopefully that is a bit more reassuring!

onepunchkripto: Audit projeler bir adım öndedir. Eminim yatırımcılar ve kullanıcılar cevabınızı duymaktan memnundur.

Audited projects are one step ahead. I’m sure the investors and users are pleased to hear your answer

onepunchkripto: S5- Hinata’nın NFT dünyasına nasıl katkı sağlayabileceğini ve projenin uzun vadede ne gibi gelişim alanlarının olduğunu düşünüyorsunuz?

Q5- How do you think Hinata can contribute to the NFT world and what do you think the project can improve in the long term?

Jonathan: Yeni NFT toplayıcılarını kriptosfere girerken agresif bir şekilde hedefleyeceğiz. NFT yardımcı programı neredeyse sınırsız olduğu için gelecekte hala büyük miktarda potansiyel büyüme var. Düşük maliyetler ve kullanım indirimleri nedeniyle yeni içerik oluşturucular ve alıcılar için en çekici platformlardan biri olacağımızı ve aynı zamanda tek bir temel ürün sunumuna odaklanacağımızı düşünüyoruz. Bu kurulduktan sonra, kendi şubelerimizi oluşturacağız ve ayrıca DAO’muz aracılığıyla topluluk girdisini alıp genişleteceğiz. Bunun her anlamda topluluk odaklı bir platform olmasını istiyoruz.

We will be aggressively targeting new NFT collectors as they enter the cryptosphere. There is still a huge amount of potential growth in the future because NFT utility is virtually limitless. We think we will be one of the most attractive platforms for new creators and buyers because of the lower costs and usage rebates, but also being focused on one core product offering. Once that is established, we will branch our and will also take the community input via our DAO and expand. We want this to be a community driven platform in every sense.

onepunchkripto: Açıklamaların için teşekkürler Jonathan! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Jonathan! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

onepunchkripto: S6- Hinata ekosistemi, tokenomics bilgileri ve kullanıcılar için kazanç sağlayabileceği alanları bize anlatabilir misin?

Q6- Can you tell us about the Hinata ecosystem, tokenomics and the areas where it can be profitable for users?

Jonathan: Token, toplam 100.000.000 token arzı ile aralık ortasında piyasaya sürülecek. DAO oylaması için yönetişim token’imizi kazanırken, düşük ücretlerle ticaret yapmak için stake yapabileceksiniz. Yönetişim token’i, topluluğun pazara dahil edilecek yeni koleksiyonların yanı sıra sanatçı hibe teklifleri ve daha fazlası için oy kullanmasına izin verecek. Protokolle etkileşime geçmenin ve daha küçük bir cüzdan olarak bile sesinizi duyurmanın birçok yolu olacak! Pazar yeri ücretleri DAO’ya yönlendirilir, bu bizim hazinemizi büyütmemizi sağlar. Yönetişim token’i sahipleri, paranın nasıl harcandığına ilişkin yeni teklifler oluşturup oylayabilir. Dolayısıyla, kullanıcı için yaratılacak değer için birçok fırsat olacaktır. DAO, daha fazla topluluk inovasyonu ve katılımı sağlamaya yardımcı olacağı için ekosistemin büyük bir bölümüne de hizmet edecek!

The token will be launched mid-december with a total supply of 100,000,000 tokens. You will be able to stake to trade with reduced fees while earning our governance token for DAO voting. The governance token will allow the community to vote on new collections to be included on the marketplace, as well as artist grant proposals and more. There is going to be a lot of ways to interact with the protocol and make your voice heard, even as a smaller wallet! Marketplace fees are redirected to the DAO, this allows us to grow our treasury. The governance token holders get to create and vote on new proposals for how the money is spent. So there will be plenty of opportunities for value to be created for the user. The DAO will also serve a large part of the ecosystem as it will help drive more community innovation and participation!

onepunchkripto: tüm cevaplarınız için tekrar teşekkürler Jonathan👌🏼 şimdi topluluk sorularına geçeceğiz topluluğumuz sorularını sormayı bitirdikten sonra cevaplamaya başlayabilirsiniz ve istediğiniz kadar cevap verebilirsiniz ama unutmayın ki sadece ilk 5 Cevapladığınız sorular ödüllendirilecek 👀 bu yüzden topluluğa cevap vermek için dikkatlice seçmenizi öneririm 🧡

thanks again for all of your answers Jonathan 👌🏼 now we will move on to the community questions, after our community finish asking their questions, you can start answering and you can answer as much as you want, but remember that the only first 5 questions you answer will be rewarded 👀 so I suggest you to choose carefully to give back to community 🧡

Buray: WAIFU modeliniz, likidite madenciliğinde NFT’nin adil dağılımı için proof-of-concept olarak inkübe edildi. Şu anda, bu WAIFU modelinin NFT pazarınız üzerinde nasıl bir etkisi oldu?

Your WAIFU model was incubated as a proof-of-concept for the fair distribution of NFT in liquidity mining. Currently, what impact has this WAIFU model had on your NFT market?

Jonathan: NFT likidite madenciliğimize önümüzdeki yılın başlarında Hinata pazarı ile devam edeceğiz! Aynı marka NFT’ler devam edecek.

We will actually be continuing our NFT liquidity mining with the Hinata marketplace when it launches early next year! The same brand of NFTs will continue on.

Hakamanga: Ekip üyeleri, projenin amacından bile daha önemlidir. Peki, geçmiş deneyimlerinden ve kalitelerinden bahseder misiniz? Geliştiriciler bu proje üzerinde nasıl çalışıyor?

Team members are even more important than the purpose of the project. Well, can you tell us about their past experiences and their quality; How are the developers working on this project?

Jonathan: Ben, tekkaadan ve Sanzen, blockchain ve iş geliştirme konusunda 20 yılı aşkın deneyimi birleştirdik. Ayrıca, geliştirme sürecimizi yöneten The Arcadia Group ile yakın bir ortaklığımız var.

Me, tekkaadan and Sanzen have combined over 20 years of experience working with blockchain and business development. We also have a close partnership with The Arcadia Group who handles our development.

Cryptorist: Stake en popüler gelir sistemidir. Stake etmek isteyenler için bir staking programınız var mı? Pasif gelir elde etmek için en önemli avantajlarınız nelerdir?

Staking is the most popular income system. Do you have a staking program for those who want to stake? What are your most important advantages for earning passive income?

Jonathan: Bir stake sistemimiz olacak ama bu bizim yönetişim tokenimiz içindir, bu da size NFT droplarına (piyasada alınıp satılabilen) erişmenizi sağlar.

We wlll have a staking system but it is for our governance token, which will also give you access to NFT drops (which can be traded on the marketplace)

zafer metin: Hinata yönetimine herkes katılabilir mi? Yönetişime katılan kullanıcılar, özellikle gelecekteki güncellemelerde ve ek özelliklerin eklenmesinde platformunuzu hangi alanlarda destekleyecek?

Can anyone participate in Hinata governance? In which areas will the users participating in the governance support your platform, especially in future updates and the addition of additional features?

Jonathan: Evet, herkes yönetime katılabilir ancak yönetişim token’lerini kasaya yatırarak toplamaları gerekir. Bu, satın alabileceğiniz bir yönetişim token’inden çok daha iyi bir model çünkü sybil saldırılarını daha zor hale getiriyor ve ayrıca uzun vadeli katılımı teşvik ediyor.

Yes, everybody can participate in governance but they must farm the governance token by depositing it into the vault. This is a much better model than a governance token that you can buy, because it makes sybil attacks more difficult and also encourages long term participation.

Ade Rachmansyah: Hinata foundation kullanıcıları için OpenSea’ya kıyasla avantajlar veya benzersiz özellikler ve düşük fee ücretleri sağlayabilir misiniz ve trust wallet’taki $HINATA sahibi Hinata foundation yönetiminde haklara sahip olacak mı, peki avantajları nelerdir?

Can you provide advantages or unique features for Hinata foundation users compared to OpenSea as well as low gas costs and will the $HINATA holder in the trust wallet have rights in the governance of the Hinata foundation, so what are the advantages?

Jonathan: En büyük avantajı düşük işlem ücretleridir. Yönetim contract’ımızda token’inizi stake ediyorsanız, %2,5 opensea ücretlerine kıyasla işlem başına %0,3 kadar düşük bir ödeme yapabilirsiniz.

The biggest advantage is low trading fees. If you are staking your token in our governance contract you can pay as little as .3% per transaction compared to the 2.5% opensea charges!

Cengaver: Gelecekte, Hinata metaverse’e girecek mi?

in the future, will Hinata enter to the metaverse?

Jonathan: Tabii ki. Biz metaverse’in bir parçasıyız! Decentraland ve Sandbox için şimdiden tonlarca içeriğimiz var.

Of course. We ARE part of the metaverse! We have tons of content for Decentraland and Sandbox already.

onepunchkripto: Sanırım hepsi bu kadar Jonathan 👀 Bu akşam bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz, bu akşam sizleri burada ağırlamak benim için bir zevkti.

I guess that is all Jonathan 👀 thank you for being with us this evening, it was a pleasure to host you here this evening.

Jonathan: Beni ağırladığınız için teşekkürler! Burada olmak ve bu soruları cevaplamak bir zevkti.

Thanks for having me! It was a pleasure to be here and answer these questions.

Hinata hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:

Web site: https://hinata.io/
Telegram: https://t.me/hinataio
Twitter: https://twitter.com/hinataio
Reddit: https://www.reddit.com/r/hinatatoken/

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

DeFly Ball Nedir? IKO’ya Nasıl Katılınır?

Metaverse

Metaverse Kavramının Geleceği