içinde , ,

Hinata, Anime Topluluğu İçin Bir Merkez Oluşturuyor

Hinata

Otaku’lar yani diğer adıyla anime hayranları, Japonya’da nereye gideceklerini çok iyi bilirler. Dünyanın anime başkenti Tokyo, Akihabara. Anime karakterlerinin Disneyland’deki prensesler gibi sokaklarda dolaştığı ve her binanın her katındaki hemen hemen her mağaza anime hayranlarına hitap eder.

hinata

Geçmişte, gaijin (Japon olmayan kimse, yabancı) otaku’lar, anime kültürünü doğuran ada ulusunun katı standartlarına göre üretilmiş özel anime koleksiyonlarına sahip olabilmek için Japonya’ya seyahat etmek veya döviz kurları ve nakliye için fahiş meblağlar ödemek zorundaydı.

COVID yüzünden bu günlerde seyahat etmek zorlaştı, ancak anime hayranlarının en sevdikleri manga, video oyunu veya dizi ile ilgili koleksiyonlara sahip olma ihtiyaçlarını karşılamak için artık Japonya’ya gitmelerine veya fiziksel olarak bir mağazaya ayak basmalarına gerek yok. Bu değişiklik, anime NFT’lerini toplama sürecini her zamankinden daha kolay hale getiren Hinata gibi anime odaklı NFT platformlarından kaynaklanıyor.

Hinata’nın NFT Pazar Yeri Tonlarca Özellikle Görücüye Çıkıyor

Hinata, anime odaklı NFT pazar yeri, anime topluluğuna hizmet ederek kendisini NFT’ler için belirli bir hedef kitleye yöneltiyor ve inanılmaz özelliklere sahip bir topluluk oluşturuyor:

Özel Koleksiyonlar

Hinata’nın kullanıcıları, benzersiz NFT’ler yapmak için platformla çalışan eser yaratıcılarının orijinal sanat eserlerini bulabilecekler. Gelecekte, kullanıcılar favori animelerinden resmi lisanslı sanat eserlerine erişebilecek ve kullanıcılar favori sanatçılarından düzenli olarak içerik almak için abonelik hizmetlerinden faydalanabilecek.

NFT’ler, yapıları gereği, bir bireyin benzersiz bir dijital varlığa sahip olduğunu ispatlayabilir ve dijital bir sanat eserine sahip olmanın yanında, Hinata kullanıcıları, sahip oldukları sanat eserine karşılık, evlerine sahip oldukları dijital eserin fiziksel halini de gönderebilir. Platform, koleksiyon kartları, posterler ve çeşitli fiziksel koleksiyon almak isteyen kullanıcılardan $HiNATA, $ETH ve $USDC kabul etmektedir.

DeFi Yenilikleri

Hinata, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak çalışır ve Hinata bir DAO olarak çalıştığı için, platformun geleceği, WAIFU ($WAIF) yönetim token’larına sahip kullanıcılar tarafından şekillendirilir. Bu kullanıcılar, platform için oluşturulan içeriğe gelecekteki token salınımlarına ve eklemeler hakkında kararlar verir ve gelirler de sahipleri arasında paylaşılır.

Hinata, kullanıcıların $HiNATA token’larını LP veya WAIFU kazanmak için stake etmelerine izin vererek platforma diğer merkeziyetsiz finans (DeFi) unsurlarını uygulayacak ve trade’in ilk altı ayında, LP mevduatlarının ödülleri için teşvikler olacak. Staking, ayrıca kullanıcıların Hinata’da NFT alıp satarken işlem başına %0,5 gibi düşük ücretlerden faydalanmasına olanak tanır.

Ethereum’da Düşük Gaz Ücretleri

Herkes Ethereum madencileri tarafından üretilen her yeni blokta yer kapmak için yarışırken, NFT trade’i yapmak kripto cüzdanlarına yük bindirebilir. Sonuç olarak, Ethereum ağındaki gaz maliyeti, işlem ücretlerini NFT eserleri kadar pahalı veya yüksek maliyetli hale getirdi.

NFT Gaming

Hinata, platform üzerinden NFT ticareti için kullanıcılarına erken bir teşvik olarak Ethereum ağını kullanmanın maliyetinin bir kısmını sübvanse ederek yüksek gaz ücretlerinin neden olduğu kayıpları azaltıyor. Bunu, Hinata’nın gaz için ödeme yapmasına izin veren bir relay ağları olan Gas Station Network aracılığıyla (GSN) çözümler uygulayacak, böylece kullanıcılar gaz ücretin tamamını ödemek zorunda kalmayacak.

NFT Devrimi ve Anime Koleksiyonu

NFT’ler, hayranların anime kültürüne katılma ve koleksiyonlarını genişletme, zenginleştirme yönüyle devrim yaratıyor. NFT, günümüzün en güvenli teknolojilerinden biri olan bir blokzincirinde bulunması nedeniyle benzersiz, yeri doldurulamaz ve %100 orijinal olduğu doğrulanan bir tür kripto token’dir.

NFT’ler ayrıca bir görüntüyü veya videoyu temsil edecek şekilde kodlanabilir, bu da onları kendi özgünlük sertifikası olan bir sanat eseri haline getirir. Sanat ve teknolojinin bu birlikteliği, NFT’leri en sevdikleri hobilerinin bir parçasına sahip olmak isteyen hayranlar için harika bir seçenek haline getiriyor ve anime koleksiyonları önünde sonunda NFT’lere dönüşmesi doğal görünüyor.

Hinata bu bağı gerçeğe dönüştürmek için ciddi bir yol kat ediyor.

Kaynak: Bitcoinist

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Kriptopara

Avalanche (AVAX), Decentraland (MANA) ve MOBOX (MBOX) Teknik Analizi | 19 Kasım 2021

Kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Birimi Nasıl Oluşturabilirsiniz?