içinde ,

Hiç Yatırım Yapmadan Move-to-Earn Projelerinden Gelir Elde Edilebilir mi?

Stepn projesi ile Move-to-Earn bazlı projeler son dönemde oldukça popüler hale geldi. Bunlardan bazıları, Step App, Genopets, OliveX, Wirtual, Metz, DEFY, Fitmint.

Move-to-Earn Nedir?

Move-to-Earn, insan hareketini takip eden, bir sensör yardımıyla bu hareketleri ölçen bir teknoloji kullanarak, kullanıcıların günlük hareketleri sayesinde para kazanmalarına yardımcı olan bir modeldir.

Move-to-Earn modelinin, Play-to-Earn’e kıyasla avantajı, kullanıcıların devamlı telefonlarına bağlı kalmalarına gerek olmamasıdır. Kullanıcıların, belirli süreler karşılığında, belirli ödüller kazanıldığı için yalnızca belirli bir süre fiziksel olarak aktif olmaları gerekir.

Move-to-Earn’ün, getirdiği bazı pratik avantajlar, bunun yanında insanları hareket ettirmeye teşvik etmesi bu alanda yapılan projelerin popülerliğini artırabilir.

Yatırım Yapmadan Move-to-Earn Projelerinden Gelir Elde Edilebilir mi?

Move-to-Earn projeleri insan hareketini takip ettiği için hareketlerinizin takip edilebilmesi için bir araca gereksinim duyar. Örneğin Stepn projesi, hareketinizi takip edebilmek için sizden “Sneaker” NFT’si almanızı ister. Bir başka örnek olarak Genopets, Stepn’daki “Sneaker” NFT’si mekanizmasını farklı bir yöntemle kullanır. Genopets projesi, pazar yerinden bir Genopet satın almanızı ister. Böylelikle siz hareket ettikçe Genopet’inizi geliştirebilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Bir başka örnek olarak Wirtual’da bu ilk iki örnekte verilen tarzda bir satın alma istenmese de uygulama içerisindeki challenge’lara katılmak için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Sonuç olarak maalesef Move-to-Earn projelerine ilk yatırımınızı yapmadan gelir elde edebilmeniz mümkün değildir. Projeler genellikle kullanıcılardan belli bir miktar ilk yatırım istemektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Kripto Piyasasında Neler Oluyor? 24 Saatte 1 Milyar Dolardan Fazla Kripto Tasfiye Edildi!

Bitcoin İçin İki Önemli Veri!