içinde , ,

Helium (HNT) ve Audius (AUDIO) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021

Bitcoin, UST

15 Aralık 2021 tarihine ait Helium (HNT) ve Audius (AUDIO) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Günler ayları aylar yılları kovalarken hayatımızı en çok kolaylaştıran teknolojilerin en başında gelen İnternet için artık yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz. Erken dönemde Web 1.0 olarak adlandırılan İnternette web siteleri yalnızca bilgiyi görüntülemek için kullanılıyordu. Web 2.0’a geçtiğimizde ise artık veri tabanlarının, formların, sosyal medyaların varlığı hayatımıza entegre olmuştu. Bugün bu yazıyı paylaşacağım Twitter’da hayatımıza o günlerde girmiş teknolojilerin başında geliyor.

Peki Web 3.0 ne ola ki?

İçinde bulunduğumuz şu günlerde sürekli duymaya alıştığımız Web 3.0 ile internet, Blockchain yapısında, açık kaynak yazılımlarla, arttırılmış sanal gerçeklikle, Nesnelerin İnterneti(IOT) ile donanan, büyük ölçüde makine öğrenmesi ve yapay zeka ile iç içe geçmiş bir hal alacak. Özellikle merkeziyetsizliğe dayanan yapısı ile gizliliğin de önplana geleceği teknolojide çok daha iyi reklam ve pazarlama stratejileri kurulacak.

Peki benim en gözde Web 3.0 Projelerim hangileri?

Helium (HNT)

Nesnelerin İnterneti (IOT) cihazları için merkeziyetsiz blockchain projesidir. Cihazların birbiriyle iletişim kurmasına ve verilerin bir yerde toplanarak verimli raporlamalar yapılmasını sağlar. $2.8 Trilyon Dolarlık marketcap’iyle 50.sırada yer alan HNT’de Temmuz ayından sonra %500’lük bir artış görüldü.

Helium
Helium (HNT) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021

$59,34’lük ATH seviyesinden sonra düzeltmesine başlayan HNT’de son yükseliş dalgasının Fib786 seviyesine kadar bir geri çekilme yaşandı. Uzun vade için çok önemli bir değer olan HNT’de $26,6 – $23,8 ve $21,4 çok önemli destekler olarak öne çıkıyor. Bu seviyelerin korunması $30,7’deki direncin kırılması halinde ise $36 ve $42,55 seviyelerine bir yükseliş görebiliriz.

Audius (AUDIO)

Müzik endüstrisinde merkeziyetsiz bir yapı oluştururak dinleyiciler ve içerik üreticilerini bir araya getiren ve ETH altyapısı üzerinde kurulmuş olaran Audio müzik paylaşım platformudur. $705M Dolarlık marketcap’i ile 109. Sırada bulunan Audio 9 ay önceki ATH seviyesi olan $4,99’ın %72 gerisine düşerek şu an $1,36 seviyesinden işlem görmekte.

Audius
Audius (AUDIO) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021

Kısa vadeli olarak çok önemli bir destek seviyesi olan $1,4 altında 4 saatlik mum kapanışı gerçekleştiren Audio bir altta bulunan $1,22 seviyesini test edecek gibi görünüyor. Bu seviyeden itibaren alıcılar ile karşılaşması muhtemel olan Audio’da bu desteğin de altında $1,04 seviyesi bulunmakta. Düşen kanaldan çıkması için kendini $1,55 seviyesinin üzerine atması gereken Audio bu seviyenin aşılmasıyla birlikte $1,75 ve $2,02 seviyelerini test etmek isteyecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Stablecoin

zMorgan, Stablecoin Sorununu Nasıl Çözüyor?

FED Faiz Kararını Açıkladı! Kriptopara Piyasasına Etkileri Neler Olabilir?