in ,

Hedera (HBAR) Nasıl Stake Edilir?

Kullanıcı odaklı ilerleyen Hedera, güvenilir bir çevrimiçi dünya oluşturma yolunda ilerliyor. Hedera, kripto evreninde var olan kamuya açık ilk merkeziyetsiz dağıtık defterdir. Proje kullanıcılara çalışabilecekleri, oynayabilecekleri, satın alabilecekleri ve sosyal olarak etkileşimde bulunabilecekleri bir evren sunar. Bu yazımızda Hedera (HBAR) token’larının nasıl stake edileceği hakkında sizler için bir rehber hazırladık.

HBAR, halka açık Hedera ağının yerel, enerji açısından verimli kripto para birimidir. HBAR’lar, başvuru işlem ücretlerini ve akıllı sözleşme ağ hizmetlerini ödemek için kullanılır. HBAR token’ına sahip olanlar protokol hakkında da oylama yetkisine sahiptir. Staking işlevi 21 Temmuz 2022’den itibaren hem Hedera testnet ağında hem de ana ağda kullanılabilir hale gelmiştir.

Yerel staking, dört aşamada kullanıma sunulacak.

  • Aşama 1: Bu aşama tüm piyasa katılımcılarının stake programına katılmasına imkan sağlayan eşit bir alan sağlar. Kullanıcılar bu aşamada stake ettikleri için stake ödülü almazlar ve konsensüs mekanizmasında söz sahibi olamazlar.
  • Aşama 2: Desteklenen borsalar ve cüzdanlar, hesap sahiplerine HBAR’larını stake etmeleri için stake etme işlevini entegre ederler. Bu aşamada, stake etmek kullanıcıların konsensüs mekanizmasında söz sahibi olmasını etkileyecektir.
  • Aşama 3: Kullanıcılar bu aşamada stake ödüllerini alabilecekler.
  • Aşama 4: Bu aşama henüz aktif değil ancak node çalışma süresi özelliğinin yayınlanması planlanıyor.

Hedera (HBAR) Nasıl Stake Edilir?

Bu yazımızda HBAR stake etmeyi HashPack wallet aracılığıyla anlatacağız. HBAR stake etmeyi kolaylaştıran HashPack Wallet kurulumunun detaylarını öğrenmek için yazımızı ziyaret edin.

İlk olarak Menü’den Stake sekmesini seçin, ardından HBAR’ınızı Stake Et düğmesine basın. Ardından, HBAR’ınızı stake etmek istediğiniz 26 düğümden (node) birini seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz node’u onaylayın ve Stake düğmesine basın. İşlem tamam. HBAR stake etmek işte bu kadar kolay.

Artık stake ettiğiniz node’u görebileceksiniz. Tam bakiyeniz otomatik olarak yatırılır. Paranız, stake edildiğinde tamamen kullanıma hazırdır. Node’ları serbestçe kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz. Unstake veya Change Node düğmelerine basmanız yeterli olacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Algorand (ALGO) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Bitcoin’de Hedef 20.000 Dolar mı?