in ,

Hedera (HBAR) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Hashgraph konsensüsüyle desteklenen Hedera (HBAR) proof-of-stake herkese açık ağı, ışık hızında işlem hızları ve düşük bant genişliği tüketimi ile mümkün olan en yüksek güvenlik derecesini (ABFT) elde eder.

Yüksek verim, düşük ücretler ve kesinliği saniyeler içinde bir araya getiren Hedera, halka açık defterlerin geleceğine öncülük ediyor.

Hedera, 3. nesil halka açık dağıtık defterler arasında öne çıkıyor. Şu anda çeşitli sektörlerden 39 kurumdan oluşan yönetim konseyinin yardımıyla işleyen bir akıllı sözleşmeler platformudur. Ağ şu anda, yönetim konseyi tarafından yönetilen node’larla izin verilen bir model üzerinde çalışıyor. 2022 içerisinde de izinsiz bir ağa geçmeyi planlıyor. Ağ, neredeyse hiç ücret ve enerji kullanımı olmadan saniyedeki işlem hızını önemli ölçüde arttırmayı başardı.

kripto, hack, zincir

Hedera, kendisini ağda kullanılan konsensüs mekanizması olarak da genişleten Hashgraph adlı DAG benzeri bloksuz bir mimariyle çalışır. Eşzamansız Bizans Hata Toleransı (Asynchronous Byzantine Fault Tolerance – aBFT) güvenlik standardını karşılayan çok az ağdan biridir. Bir aBFT, konsensüs algoritmaları arasında en güvenli olanıdır. Ağdaki her işleme, node’lar tarafından edinilen zaman damgalarının medyanı olan bir zaman damgası atanır. İşlemler daha sonra ücretlere göre değil zaman damgalarına göre gerçekleştirilir.

Diğerlerinden Farkı

Hedera, düşük ve istikrarlı gaz ücretleri ile yüksek verim ve güvenlik gösterdiğinden, izinsiz ağa geçtiğinde ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlıyor. Zaman damgalı bloksuz konsensüs, işlemlerin hız, adalet ve anında sonuçlanmasını sağlar. aBFT güvenlik derecesine ve Web2 işletmeleri için çekici olabilecek yönetim konseyindeki kilit kurumsal ortaklara sahiptir. Ayrıca Hedera, karbon negatif blockchain’ler arasındadır.

HBAR Fiyat Analizi

Hedera’nın yerel token’ı HBAR, aylarca süren düşüş performansının ardından nihayet yeni bir fiyat tabanı buldu. HBAR, haziran ayında 0.060 dolar fiyat seviyesinin yakınında dolaştı ve Temmuz ayının ilk haftasında aynı destek çizgisini yeniden test etti.

Bununla birlikte, token, son birkaç gün içinde nispeten hareketsiz bir performansın ardından büyük bir hareketin işaretlerini gösteriyor. HBAR, destek hattından sadece küçük bir marj olan 0,067 dolardan işlem gördü. Son birkaç gün içinde önemli bir geri dönüş için yeterli yükseliş momentumu toplamakta zorlandı, dolayısıyla yatay hareket ediyor. Bu durum, temmuz ayının ilk haftasında yaşadığı nispeten düşük hacmi yansıtıyor.

HBAR RSI, çizgiyi korumayı başarmasına rağmen son birkaç günde önemli çıkışlar olduğunu gösteriyor. Bu sonuç, en üst adresler tarafından tutulan arzdaki çıkışları yansıtır. Çıkışlar 3 Haziran’da %60,14’ten 8 Haziran’da %59,90’a düştü.

HBAR ve Balinalar

HBAR için son 24 saatte önemli balina aktivitesi gözlemlendi. 100.000 doların üzerindeki işlemler için balina işlem sayısı metriği, iki büyük artış kaydetti. İlki 7 Temmuz’da üç balinayla gerçekleşti; ikincisi ise 8 Temmuz’da 11 balinayla gerçekleşti.

Metrik bu kadar büyük bir yükselişi en son 23 Haziran’da kaydetmişti. Balina aktivitesindeki bu artış, büyük bir fiyat hareketinin habercisi olabilir ancak yön açısından net bir görünüm sağlamıyor. Neyse ki HBAR’ın adres dengesine göre arz dağılımı, fonların nereye aktığı konusunda daha fazla netlik sağlıyor. 10 milyondan fazla HBAR coin tutan adresler, son üç gün içinde varlıklarını %90,81’den %91,22’ye yükseltti. Bu balina kategorisi, fiyat hareketi üzerinde en büyük etkiye sahiptir. Bir milyon ila 10 milyon coin tutan adresler aynı dönemde %5,94’ten %5,52’ye düştü. 100.000 ila bir milyon HBAR arasında bulunan adresler, varlıklarını %1.77’den %1.76’ya düşürdü.

HBAR, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %6.07’lik düşüşle 0.059 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Yeni Finans Platformu Redbelly Network Nedir?

Bitcoin’de Bir Sonraki Hedef 17.000 Dolar Olabilir mi?